Withings Move – sportowa, tania hybryda fitness

10 Sty 2019

Przedstawiałem już nowy model zegarka Withings Move EKG, ale jego tańszej edycji jeszcze nie. “Zwykły” Move to po prostu pozbawiona elektrokardiogramu wersja urządzenia, ale warto ją bliżej poznać. Wszystko z uwagi na połączenie sportowego charakteru, analogowej stylistyki i przystępnej ceny. W dobie tradycyjnych analizatorów fitness opcja połączona z zegarkiem w klasycznym cyferblatem wciąż jest rzadkością. Producent postanowił odpuścić trochę aspekty estetyczne, by dostarczyć bardziej sportowy design i budżetowy charakter. Czy to idzie w parze?

Withings Move klasyczny zegarek fitness

Withings Move – bogata personalizacja

Do tej pory Withings sprzedawał raczej stylowe modele. Wszystkie były wykonane ze stali nierdzewnej i miały wiernie imitować zegarek ze wskazówkami, ale skrywać pod nimi czujniki. Move kontynuuje ten schemat, ale z zewnątrz jest troszkę bardziej surowy. Zejście z ceną pozwoli lepiej konkurować z rywalami, ale zachowując swój najważniejszy element – prawdziwą tarczę. Firma chce skusić ceną oraz bogatszą personalizacją i to nie tylko samych pasków, ale i innych detali. Zwykle otrzymywaliśmy białą lub czarną tarczę i kilka pasków. Teraz będziemy mogli dobrać nawet barwę wskazówki.

Edytor na stronie umożliwia etapową konfigurację urządzenia. Motyw cyferblatu jest w dziewięciu opcjach, w tym trzech bardziej nietypowych. Do tego cztery odmiany koperty, dziesięć kolorów wskaźnika progresu odczytu aktywności i osiem pasków. Zestawienia można zrobić naprawdę bardzo indywidualne, ale także te bardziej powszechne. Przypomina mi to trochę warianty Swatcha. Cały proces wyboru jest krótki i szybki, ale czas zajmie zabawa z wyborem najlepszego. Nie liczyłem ile jest kombinacji, ale jak pomnożycie sobie wymienione liczby to wam wyjdzie. Withings Move: Customizability ma być zatem wyróżnikiem, a wyczuwam, że z czasem propozycji przybędzie (widać to nawet po załączonych grafikach – części z tych konfiguracji nie dało się jeszcze zbudować). Nie da się wprowadzić od razu całej kolekcji, więc na początek baza jest taka jaka jest i tylko z paskami silikonowymi. Być może warto poczekać trochę na rozszerzenie oferty “customizacji”. Modele bardziej premium pojawią się jednak dopiero pod koniec roku. Mowa o skórze i bransoletach, ale pewnie także i obudowach. Trzeba tu jeszcze uwzględnić dłuższy czas realizacji samodzielnie projektowanego modelu. Realizacja zamówienia może potrwać 4-5 tygodni.

Withings Move klasyczny zegarek fitness

Withings Move – “analogowy” tracker fitness

Czas skupić się na wnętrzu. Pod względem analiz aktywności jest podstawa znana z wcześniejszych modeli. Zegarek pozwala na monitoring sporej liczby dyscyplin. To multisportowa jednostka. Jeśli się nie mylę to aktywności w bazie jest kilkanaście, a czujniki wykrywają je automatycznie. Progres można śledzić na małej tarczce cyferblatu lub w konkretniejszym zapisie na smartfonie w Health Mate. Ten przyda się też do GPS (lokalizacja przez sparowanie ze smartwatchem). Jest też analiza snu ze Sleep Score  i cyklami oraz budzik wibracyjny. Sensory wykrywają oczywiście dystans, wzniesienia, kroki, kalorie i czas trwania sesji. 70 euro w edycjach Basic. Bateria ma wystarczyć na nawet 18 miesięcy pracy, a to chyba najwięcej z hybryd.

źródło: Withings.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *