Wiosenna kolekcja pasków do Apple Watcha

21 Mar 2018

Apple w zeszłym roku sprzedało aż 18 milionów smart zegarków Apple Watch. To wystarczająco duża liczba, by dodatkowo zarabiać na akcesoriach. Paski do smartwatchów też sprzedają się dobrze, może nawet lepiej, bo zwykle kupujemy ich kilka (tak samo jak przy tradycyjnych zegarkach). W Cupertino kolekcje są odświeżane dosyć często, najczęściej sezonowo. Najnowsza rodzinka została przygotowana na wiosnę 2018 i została zaprezentowana tak jak rok temu, czyli 21 marca (. Seria nowych pasków to niestety znów praktycznie te same modele, ale w innych barwach.

paski apple watch wiosna 2018

Apple na wiosnę proponuje nowe warianty dla modeli Woven Nylon, Nike oraz Hermès. W zasadzie tylko te pierwsze należą do Apple, natomiast pozostałe są projektowane przez partnerów. Paski materiałowe mają bardzo wiosenne barwy, wręcz owocowe. Najczęściej wzory są odświeżane o białe motywy w korelacji z jaskrawymi kolorami. Wciąż jest to główny motyw tego rodzaju pasków. Łącznie nylonowych opcji są cztery ( Black Stripe, Blue Stripe, Gray Stripe i Pink Stripe). Silikonowy Sport Band pojawi się z kolei w trzech odmianach: Denim Blue, Lemonade i Red Raspberry. Wprowadzone w zeszłym roku Sport Loop to dalej jednobarwne modele z innym motywem obszycia. Apple dorzuciło cztery nowe wersje: Flash Light, Hot Pink, Marine Green i Tahoe Blue.

Także bardziej stylowe Classic Buckle otrzymały trzy nowe kolorki: Spring Yellow, Electric Blue oraz Soft Pink. Trzeba przyznać, że Apple będą się powoli kończyć pomysły na nazewnictwo. Firma postanowiło nadawać każdej barwie jakąś nazwę (zamiast kodu) i teraz trzeba kontynuować tradycję. Być może klienci lubię takie podejście (podobnie jest zresztą z kolorami farb…). Cennik pozostał ten sam. Za Woven Nylon, Sport Band i Sport Band Loop zapłacimy po 49$ za pasek. Trzy razy droższy jest tradycyjny Classic Buckle. Myślę, że najważniejszą informacją związaną z wiosenną kolekcją jest ta o możliwości oddzielnego zakupu pasków Nike Sport Band Loop. Wcześniej nie było to możliwe. Tą samą strategię zastosowano kiedyś w przypadku perforowanych pasków Nike. Podsumowując. Nike Sport otrzyma wariacje: Barely Rose/Pearl Pink, Black/White i Cargo Khaki/Black, natomiast Nike Sport Loop: Black/Pure Platinum, Bright Crimson/Black, Cargo Khaki, Midnight Fog oraz Pearl Pink.

Kolejno od lewej: Woven Nylon Blue Stripe, Nike Sport Loop Pearl Pink, Hermes Single Tour Blanc. fot. apple.com

Na koniec najdroższe paski od Hermes. Wiosną każdy klient znajdzie coś dla siebie, także ten z grubszym portfelem. 38-milimetrowy Double Tour otrzyma barwy Indigo lub Blanc. Te same barwy będzie miał też większy, 42 mm model Single Tour Rallye. Cenny to wyraźnie rosną. Single Tour wycenione są na 439, a Double Tour na 489$. Przypomnę jeszcze, że kompatybilność jest tu dalej ta sama, czyli ze wszystkimi modelami Apple Watcha (oczywiście zależnie od wielkości koperty).

źródło grafik: Apple.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *