Wing

Mobilne narzędzia sporo korzystają na współpracy ze smartfonami. Zawsze powtarzam, że podręczny komputerek to szansa dla wielu gadżetów, by zmniejszyć swoje rozmiary i być jeszcze bardziej kompaktowymi. Zwłaszcza modele, które dobrze by było nosić ze sobą, warto komunikować z aplikacjami. Dobrym przykładem jest projekt Wing, czyli urządzenie dla astmatyków. Niewielka przystawka ma pomóc osobom z problemami płucnymi i oferować się w bardzo podręcznym formacie.

Producent chce, by model Wing był w stanie wykrywać lub mierzyć (gdy już wiadomo o Astmie) oraz kontrolować sytuację organizmu. W przypadku dychawicy jest to bardzo ważne, bo może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Taki niewielki rozmiarowo dodatek można nosić ze sobą i szybko podłączyć go do smartfona przez porta audio jack 3,5 mm i stale badać sytuację lub walczyć z efektami.

Wing app

Wing astma

Każdy kto ma problem z Astmą wie, że jest to dosyć uciążliwa choroba. Inhalatory są najpopularniejszym rozwiązaniem. Pozwala samodzielnie dostarczyć lek do dróg oddechowych. Wing postara się zaproponować podobny format, ale z pomiarem płuc przy każdym badaniu. Dane mamy transportować do aplikacji i w razie czego przekazywać statystyki lekarzowi. Miernik potrafi sprawdzić ile powietrza nasze płuca potrafią zaciągnąć podczas jednej sekundy wdechu i jak szybko wydychamy CO2. To pozwala na przewidywania ataków astmy, więc warto pomiary robić odpowiednio często.

Producent zapewnia precyzję pomiarów z medyczną dokładnością. Gadżet jet zaprojektowany dla astmatyków, ale mogą go używać także osoby z innymi problemami związanymi z płucami, a także sportowcy, którzy chcą badać pojemność swoich płuc, czyli wydolność mającą znaczenie w efektach ich pracy. Mowa jest również o muzykach. Tych, którzy grają na instrumentach dętych. Aplikacja ma przy okazji dostarczać odpowiednie przypomnienia i porady dla odpowiednich nawyków. Oczywiście jest to narzędzie dla wielu osób, nie ograniczające się wyłącznie do jednego posiadacza. Programik na smartfon ma tryb mini gier, które pozwalają na gamifikację pomiarów (przykład samolociku, który wydechem nada rekord przelotu).

źródło: Indiegogo