Wendu Shirts – strój działający jak klimatyzator

21 Lis 2017

Pamiętacie bransoletki z modułami do schładzania i ogrzewania organizmu, działające na zasadzie oszukiwania głowy w kwestiach odczuwania temperatury? Pojawiło się na rynku coś sporo większego od naręcznego gadżetu, ale funkcjonującego w bardzo podobny sposób. Wendu Shirts to kontrolowane przez smartfon stroje, dzięki którym uzyskamy efekt zmian ciepła nawet w 2 minuty. Czyżby w końcu idealny podkład pod odzież, dzięki któremu przestaniemy się przegrzewać lub ziębić?

Wendu Shirts

Chyba każdy z nas zna ten efekt, gdy ubrał się za ciepło lub za chłodno. W wielu sytuacjach to najgorsze co może być, ponieważ prowadzi do chorowania. Wystarczy założyć za dużo warstw, by się spocić. Potem wychodzimy z autobusu na zimno i efekt gotowy. Podobnie w przypadku założenia zbyt cienkiego ubrania. Projekt Wendu Shirts powstał właśnie dla takich przypadków. Smart strój będzie w stanie osiągnąć temperatury od 15 do 35 stopni Celsjusza w kilka minut. Na pogodę wpływać nie możemy, ale na temperatury otrzymujemy odpowiedni gadżet.

Kroje zostały przygotowane w różnych rozmiarach i wersjach (wyjściowe i sportowe) dla pań i panów. Mają być oczywiście komfortowe, a jedyne co może przeszkadzać to specjalny moduł, który trzeba ładować. Służy on też do komunikacji z aplikacją na smartfon, gdzie możemy bawić się ustawieniami. Powstała nawet apka na smartwatche, więc kontrola ciepła możliwa jest także z nadgarstka. Można śmiało napisać, że będzie to pewnego rodzaju termostat z nadgarstka. Wszystko działa przy użyciu technologii termalnego przewodnictwa. Urządzenia działa 3-4 godziny w zależności od wariantu.

Obecnie Wendu Shirts biorą udział w crowdfundingowej kampanii na Kickstarterze, gdzie próbują zareklamować swoje rozwiązanie i zebrać środki potrzebne na masową produkcję. Tam też znajdziecie więcej szczegółów i plany oraz etapy realizacji. Premiera przewidywana jest na wrzesień 2018.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *