Wemo Light Switch z HomeKit bez mostka

11 Lut 2019

Wybór smart włączników do inteligentnego oświetlenia mamy coraz ciekawszy. W segmencie tym od dosyć dawna jest Belkin ze swoją platformą WeMo. Firma ma już kilka generacji ściennych modułów, a na początku roku (na targach CES 2019) zapowiedziała nową generację WeM Light Switch. Nie dość, że będzie tańsza, to jeszcze pominie mostek, którego wcześniej potrzebowano do połączenia z Apple HomeKit.

WeMo Light Switch 2019 HomeKit

WeMo Light Switch z HomeKit bez mostka

Wcześniej, bo już pod koniec 2018 roku, Belkin zapowiedział odmianę WeMo Smart Dimmer Switch oraz WeMo Mini Smart Plug, w których udało się pominąć hub Wemo Smart Bridge. Teraz to samo tyczy się modelu WeMo Light Switch. Niebawem do sprzedaży mają wejść dwie odmiany włączników ściennych. Jedna jednobiegunowa i jedna trójfazowy (jeśli dobrze odczytałem zapowiedź oferty). Tego drugiego wcześniej w ofercie marki nie było. Design nowych generacji specjalnie się nie zmieni. Nowe obudowy są nawet bardziej klasyczne niż poprzednio. Będą przypominać te zwykłe (nie smart). To moim zdaniem dobry krok. Nie potrzebujemy to bajerów, a koszty są dzięki temu jeszcze niższe.

Natywne wsparcie dla HomeKit to kolejne obniżanie kosztów całej sieci, bo software’owe otwarcie Apple na dodawanie elementów do ich platformy jest teraz także wygodniejsze. Przypomnę co możemy zdziałać z takim przełącznikiem. Obsłużyć go z dowolnego miejsca z dostęp do Internetu, tworzyć automatykę (np. przez Apple Dom) przez harmonogramy (aplikacja na smartfony od WeMo), obsługiwać sceny tworzone przez domowników. Jest też współpraca z asystentami głosowymi, tj. Siri, Alexą i Asystentem Google oraz kanał w serwisie IFTTT. Za jednobiegunowy model trzeba będzie zapłacić 40$, za ten droższy 50$. Wcześniejsza generacja startowała od tej drugiej ceny. Premiera ma nastąpić na przełomie wiosny i lata.

źródło: WeMo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *