WatchKeeper – skórzane etui do ładowania Apple Watcha

29 Mar 2015

Użytkownicy Apple Watcha muszą się przygotować na fakt, że nie zawsze ich nowy, naręczny gadżet będzie noszony wyłącznie na nadgarstku – jak powinno to być w przypadku zegarka. Niektórzy już teraz (przed premierą) wyśmiewają baterię smart watcha z Cupertino, a w praktyce każdego innego inteligentnego zegarka. Nie grzeszą one żywotnością (jedno pełne naładowanie to maks 1 lub 1,5 dnia obsługi urządzonka). Oczywiście wszystko zależy od częstotliwości użytkowania mini ekraniku. Już przed premierą powstają dla tych ubieralnych wynalazków różnego rodzaju przenośne banki energii. Najlepsze są te w paskach, ale nie da się jeszcze pomieścić zbyt wiele energii w taki niewielkich elementach.

Producenci akcesoriów będą się teraz prześcigać w rozwiązaniach dla baterii zegarków. Jeśli nie da się dostarczyć klientom opcji ubieralnego, zapasowego akumulatorka, to jedyną opcją jest mini etui, w którym sprzęt będzie można transportować. Chodzi o to, by na czas przewozu (najlepiej nocą) Apple Watch się zasilił i przy okazji bezpiecznie przebył transport. Tak tłumaczą pewnie swój model autorzy projektu WatchKeeper, czyli eleganckiego kuferka na smart watch, który ochroni zegarek przed obiciami, a przy okazji podładuje baterię. Jego wnętrze wyprofilowano specjalnie dla Apple Watcha, a w miejscu tyłu obudowy jest oczywiście złącze indukcyjne.

WatchKeeper

Niestety producent nie zdecydował się na zmieszczenie w środku przenośnego banku energii. No i cały projekt wiele stracił. W środku jest za to schowany przewodzik z końcówką MagSafe, więc można podpiąć port USB do dowolnego power banku, ale aż prosiło się o zintegrowany bank. Bez niego WatchKeeper to kolejna stacja dokująca, ale w wariancie zamykanego etui. Jest alternatywą dla stojaczków, gdzie zegarek jest dodatkowo eksponowany i widoczny. Tutaj mamy zamykane pudełeczko. Przynajmniej zegarek się nie będzie kurzył. Co kto woli. Dla mnie rezygnacja z baterii jest nieporozumieniem, jakby urwanie konstrukcji w połowie. Przecież znalazłoby się w nim sporo miejsca na dodatkowe ogniwa.

Produkt ten ma być w sprzedaży w maju i kosztować ok. 60 dolarów. Sporo waluty, ale trzeba zauważyć, że model jest obity skórą i ma mieć charakter akcesorium premium, czyli eleganckiego euti.

źródło: WatchKeeper

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *