Wacom Bamboo Fineline 2 – więcej komfortu w nowym rysiku

18 Paź 2015

Wacom Finline 2

Podejrzewam, że Wacom jest jednym z liderów precyzyjnych rysików także w segmencie propozycji dla tabletów. Nie tylko w ofercie dla profesjonalistów, którym potrzebne jest bardzo dokładne narzędzie podpinane do komputera, ale i wersji mobilnej, gdzie można szkicować pewne rysunki koncepcyjne również w drodze. Apple wprowadza swój stylusik, ale jedynie do iPada Pro. Wielu producentów już od kilku lat proponuje jednak swoje narzędzia dla reszty iPadów. I w dodatku nie są to wcale kiepskie modele. O tych ciekawszych staram się pisać na blogu. Na wrześniowych targach IFA w Berlinie Wacom zaprezentował Bamboo Fineline 2, tj. nieco ulepszony wariant precyzyjnego rysika.

Teraz można go już zamawiać. Napisałem nieco ulepszonego, bo więcej zmian firma zaproponowała w kwestii designu i poprawy komfortu działania. Nadal mamy projekt wyłącznie dla iOS przez parowanie z tabletami poprzez Bluetooth Smart. To oznacza, że iPady muszą spełnić pewne wymagania. Na szczęście kompatybilność jest spora. Już od iPada 3 i iPada mini w górę. Co poprawiono? Udało się poznać uwagi i potrzeby klientów, którzy zwrócili uwagę głównie na kwestie wygody. Lekko przeprojektowano uchwyt, który ma lepiej leżeć w dłoni (pewniej).

Fineline 2

Tym razem rysik będzie dostępny w szerszej palecie barw.

Tym razem rysik będzie dostępny w szerszej palecie barw.

Akumulatorek mamy podładować przez USB, a jedno zasilenie ma wystarczyć na ok. 20 godzin szkicowania, rysowania, pisania, notowania, czy po prostu bazgrania. Największe korzyści uzyskami z apką Bamboo Paper, ale i kilkoma innymi z AppStore, które współpracują z możliwościami Wacom: Notes Plus, Concepts, MyScript Smart Note lub Good Note. Wszystkie one pozwalają na reakcję na siłę nacisku końcówki, opartej o ekran dłoni, a nawet pewne skróty, mające ułatwić pracę że stylusem. Przypomnę raz jeszcze, że produkt ten to gadżet z serii tych dokładniejszych, dających klientom pewne poczucie dokładności, ale nie oferujący perfekcyjnych właściwości. 1.2 mm ma dać jednak o wiele lepsze odczucia niż palec i wiele innych piórek.

Fineline 2 to jednak jedna z tych propozycji, które w jakiś sposób zbliżą odczucia do tych z realu, ale na wyświetlaczy, a nie papierze. Posiadanie rysika pod ręką jest cenne dla osób często digitalizujących swoje zapiski i przesyłających je do chmur dla współpracowników lub osób ze wspólnych grup zadaniowych. Bamboo Fineline 2 ma kosztować 60$.

Źródło: Wacom

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *