UrbanX – przerób rower na elektryka

21 Mar 2017

UrbanX Electric E-Bike Wheel

Mobilność to nie tylko elektroniczne gadżety w teren, ale i pojazdy pozwalające na szybką zmianę miejsca. Rower jest tym środkiem lokomocji, który na to pozwala w lokalnym obszarze. Głośno jest dzisiaj o autonomicznych, elektrycznych samochodach, a przecież to jednoślady są napędzane takimi silniczkami już od dosyć dawna. Niestety przeważnie jako integralna część całego, nowego pojazdu. Niektórzy producenci projektują takowe przystawki, czyli moduły do dowolnego roweru. UrbanX to jedna z kolejnych propozycji do montażu na kole.

Singapurski projekt Eco i Booster to silniki z podobnymi osiągami do obecnych na rynku, ale z tańszym cennikiem. Prawdopodobnie właśnie to przyciągnie klientów, ale przyglądając się specyfikacjom, myślę, że nie tylko. UrbanX Electric E-Bike Wheel ma umożliwić 60 sekundową instalację, a to znaczy, że system łatwo i szybko przypniemy do koła (kompatybilność z 99% rowerów). Oczywiście z napędem na przodzie, gdzie przypięcie jest o wiele łatwiejsze niż na tyle. Moduł z silnikiem elektrycznym ma wesprzeć napęd pedałowy, dając nam ekstra moc.

UrbanX Electric E-Bike Wheel

Odmiana Eco ma 240 watów, natomiast Booster 350. Oba są wykonane w tej samej technologii, która różni się jedynie pojemnością akumulatora, czyli albo zasięgiem albo prędkością. Odpinanie mechanizmu ułatwia zabranie gadżetu do podładowania, a 1,5-godzinny proces zasilania baterii ma dać niecałe 50 kilometrów zasięgu. Asystę silnikiem elektrycznym można aktywować przez aplikację na smartfonie (iOS/Android), którą parujemy przez Bluetooth ze specjalnym włącznikiem i wskaźnikiem prędkości oraz stanu baterii. Jest on mocowany na kierownicy.

Opcjonalnie można zainstalować pokrętło na rączce, które przypomina w działaniu rozwiązania z motocykli. Efektownie i wygodnie! UrbanX Electric E-Bike Wheel obiecuje osiąganie prędkości maksymalnie 25 km/h dla wersji Eco lub nawet 33 km/h dla Boostera. Odpowiednie użytkowanie pozwoli na kontrolowanie zasięgu. Elementy są oczywiście aluminiowe i w miarę lekkie (ważą ok. 7 kg). Na koniec cena. UrbanX Eco ma kosztować 699, a Booster 799 dolarów. To nieco niższe ceny od konkurentów. Urządzenia biorą obecnie udziała w crowdfundingowej kampanii na Kickstarterze, a to szansa na jeszcze tańszy zakup. Najszybsi zainteresowsani mogą liczyć na ceny 299 i 399 odpowiednio za warianty. Finalny sprzęt ma trafić na rynek za kilka miesięcy.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *