UNICEF Kids Power Band – dzieci pomagają dzieciom przez ruch

14 Paź 2015

Kid Power Band

Sporo ciekawych ubieralnych projektów już widziałem. Garstka z nich zrobiła coś dobrego dla potrzebujących. Jeśli w pracach uczestniczy UNICEF, to mamy jakąś pewność, że idea rozwiązania będzie szła w dobrym kierunku. Tak jest w przypadku modelu UNICEF Kid Power Band. Jest to bransoletka fitness, ale dla dzieciaków. Nie będzie różniła się specjalnie od standardowych gadżetów do monitorowania aktywności, ale oprócz zadowolenia z analizy własnego ruchu, użytkownicy mają uzyskiwać za ruchliwość punkty, a te wymieniać na paczki z żywnością dla regionów, którym brakuje podstawowych elementów do życia.

Zabawka jest skierowana dla najmłodszych, więc to właśnie dzieciaki mają ruszać się dla innych dzieci, tych oczekujących wsparcia. Wizja zakłada, że to właśnie dzieci będą najlepiej wykorzystywały wybrany model, bo są i bardziej ruchliwe (a jeśli nawet nie, to może zadziała na nich chęć pomocy przez ruch). Opaski mają standardowy wygląd. Nie to jest najważniejsze. Pokażą na ekraniku zebrane punkty, więc najmłodsi będą mieli świadomość jak bardzo pomagają i ile trzeba za dnia poćwiczyć lub pobiegać, by wysłać paczkę rówieśnikowi z kraju trzeciego, gdzie problemów jest najwięcej.

unicef kid power

kid power band app

Kid Power Band to rozwiązanie dla USA, być może na początek. W zestawie jest aplikacja mobilna, więc punkty mają wędrować bezprzewodowo do smartfona i tam pozwolą odblokowywać misje. Za ich wykonanie będą nagrody, ale w postaci prezentów dla potrzebujących. Dzieciaki mogą ze sobą “konkurować”, co wyzwoli w nich walkę na pomoc. Obserwacja kolegów – ich wyników – ma mobilizować do ruchu i pomocy. 2 w 1. Chyba każdy na tym skorzysta. Wygląda to nieco jak odchudzanie dla bogatego kraju, gdzie średnia tłuszczyku u dzieci jest największa, wręcz niebezpieczna dla zdrowia. Spalone kalorie przekażemy dla tych maluchów, którym tego brakuje.

UNICEF poszerzył wcześniejszy test, gdzie zamieniono przebyty pieszo dystans na mnóstwo żywności dla potrzebujących na całym świecie. Band ma kosztować ok. 50 dolarów.

Źródło: unicefkidpower.org via mashable.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

  1. Świetny pomysł. Pierwszą informację na temat tej opaski znalazłam w gazecie. Stwierdziłyśmy z córką, że rewelacyjna sprawa, tym bardziej, że ona to istny wulkan energii i nie przestaje się ruszać. Nakręciłyśmy się obie, i klapa… Opaski dostępne są tylko w USA, i przeznaczone są tylko na amerykański rynek. Chciałam poprosić znajomych, żeby kupili mi w stanach i przesłali, ale okazało się, że nawet nie mogę pobrać u nas aplikacji. Wielka szkoda 🙁

    1. Michał Sitnik
      Michał Sitnik

      A jak zmienisz język w systemie? Ja tak instalowałem programy z innych regionów, a potem wracałem do polskiego sklepiku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *