U by Moen – inteligentny prysznic

10 Sty 2017

U by Moen

Wszystkie możliwe sfery życia w domu można już dziś wprowadzić na inteligentny poziom. Smart dom to naprawdę bardzo elastyczna i szeroka dziedzina, co daje możliwość dostosowania wszelkich indywidualnych potrzeb, które życzy sobie domownik w swoim mieszkaniu. Także elementy łazienki są do przygotowania na specjalne zamówienie. Będą na różnych szkoleniach, widziałem sporo ciekawych opcji, nawet zdalne przygotowanie kąpieli. U by Moen proponuje alternatywę, czyli smart prysznic.

Prysznic jest o tyle dobry, że jest szybki. Może być jeszcze szybszy, gdy nie będziemy musieli bawić się w dostosowanie wody. Projekt U by Moen oferuje instalację ze specjalnym modułem, który zapamięta ulubione ustawienia i przygotuje wodę pod indywidualne zapotrzebowanie konkretnego domownika. Oczywiście w komplecie sterowanie ze smartfona, pozwalające na zdalne regulacje. System jest dosyć drogi, bo wyceniany na 1225$, ale kierowany jest jako część “wyposażenia” w bardziej zaawansowanych budynkach. Takich, w których koszty dla klienta się specjalnie nie liczą.

U by Moen

Panel ma oferować konfiguracje dla 12 użytkowników, ale każdy z nich będzie musiał najpierw dobrać parametry manualnie. Na początek troszkę zabawy, ale potem wszystko dostępne za przyciśnięciem jednego “guzika”. Na ścianie łazienki montujemy moduł z 5-calowym ekranem, który przy okazji wyświetli temperaturę wody, ale i czas użycia. To ułatwi ulubioną regulację, a pewnie też pozwoli na oszczędzanie. Niestety całość instaluje się dosyć inwazyjnie, więc warto rozważyć U w trakcie budowy domu (co nie zawsze jest możliwe, gdy już się pobudowaliśmy i wykończyliśmy dom). Przemodelowanie instalacji do dodatkowe koszty.

U by Moen łączy się z domową siecią Wi-Fi i tą drogą możliwe jest nawiązanie połączenia przez smartfon. 1225$ za prysznic! Stać was na taki luksus?

źródło: Moen

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *