Tych okularów nigdy nie zapomnisz – mają iBeacon i Bluetooth

29 Kwi 2014

Ubieralne technologie to coraz częściej komfort dodatkowych możliwości. Zanim na rynek wejdą inteligentne okulary Google Glass, te tradycyjne również mogą dostarczyć nam trochę nowoczesnych funkcji. Modele od Tzukuri nie będą specjalnie odstawały od reszty, choć design mają równie oryginalny. Wyróżni je jednak użyta wewnątrz technologia. Producent wdrożył do okularów Bluetooth ze wsparcie iBeaconów. Oznacza to, że będzie można je sparować ze swoim iPhonem i wykorzystać aplikację do przypominaniu o ich pozostawieniu. Już nigdy nie zostawicie i nie zgubicie swoich okularów, gdyż wyjście z zasięgu będzie wam o tym przypominało na wyświetlaczu smartfona.

Modulik Bluetooth będzie do tego zasilany solarnie, więc chip w technologii Low Energy będzie podładowywany. Całość będzie też częścią m-commerce. Rozwiązanie oparto o iBeacony i będzie też wysyłało klientom zbliżeniowo informacje ze sklepowej półki, że domagają się zakupu! Na tym głównie polega rozmieszczanie beaconów po sklepowych witrynach. Tutaj jednak sam produkt będzie w nie wyposażony. Co sądzicie o takim podejściu? Przypomina się od razu historia o panu Hilarym. Innowacyjne technologie i możliwości niewielkich podzespołów pozwalają już nawet na odszukiwania/powiadamianie o naszych okularach.

Model wyceniono na 250 dolarów i można już składać zamówienia w przedsprzedaży. Powinien pojawić się na rynku na przełomie 2013/2014 roku.

źródło: tzukuri.com via ubergizmo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *