Obecnie segment inteligentnych domów kieruję się w stronę obsługi głosowej, gestowej oraz uniwersalnych pilotów. Te ostatnie są o tyle dobre, że dają domownikom wygodny, sprawdzony i znany format, czyli przenośnego panelu do kontroli wszelkich urządzeń podpiętych do wspólnej sieci. Komendy i ruchy rąk to wygodne dodatki oraz uzupełnienie. Pilot to jednak pilot. Przyzwyczailiśmy się do jego wydody. Na rynku jest kilka firm, które oferują smart piloty w tradycyjnym kształcie. Niektóre start-upy widzą tu lukę, którą chcą zapełnić swoimi mniej typowymi wyrobami.

Turn Touch

Turn Touch to projekt efetowne smart pilocika, którego kształty odbiegają od standardów. Propozycja łączy praktyczne, ale i stylowe cechy, tworząc niewielki gadżecik na Bluetooth, pozwalający na sterowanie wybranymi przez domownika funkcjami inteligentnego domu. Nowoczesne technologie też potrzebują przyjemnych, naturalnych w kontakcie modułów i omawiany właśnie sprzęcik taki obiecuje. Kontroler ma tylko kilka przycisków, ale wystarczająco, aby dostarczyć najpotrzebniejsze w domu polecenia.

Opcji nawigowania inteligentnym domem jest coraz więcej i bardzo wiele takich metod przedstawiłem już na blogu. Nigdy jeszcze nie dawałem przykładu pilocika w takiej uroczej formie. Twórcom zależało, by pasował do wnętrza, nie będąc kolejnym high-techowym wyrobem. Turn Touch zastąpi smartfon, który jest obecnie najpopularniejszym urządzeniem do sterowania smart funkcjami. Do tego został stworzony z autentycznego drewna i przyjemnie zaokrąglony. Cztery „guziczki” pozwolą na obsługę praktycznie wszelkich smart opcji naszego domu. Oczywiście zależnie od posiadanych elementów i standardów.

Turn Touch

Owe kilka przycisków ma więcej możliwości niż może się wydawać. Reagują na przyciśnięcie (także podwójne), czy przytrzymanie. Łącznie dają dostęp do ponad 16 akcji, które z kolei można indywidualnie konfigurować w aplikacji.  Turn Touch został zintegrowany z mnóstwem platform i właśnie to daje mu prawie pełną uniwersalność. Użytkownik może zdalnie sterować komputerem (macOS), termostatem, sprzętem Hi-Fi (Sonos), systemami iOS, oświetleniem, alarmami, smart zamkami i wieloma innymi elementami podłączonymi do inteligentnego domu. Paruje się z systemem Apple HomeKit i serwisem IFTTT, a to daje mu jeszcze szersze możliwości budowania własnych akcji.

Projekt Turn Touch to oczywiście gadżet, któremu potrzebne wsparcie do realizacji. Prototyp prezentuje swoje możliwości w kampanii na Kickstarterze, gdzie poszukuje środków finansowych.

źródło: Kickstarter