Ten gadżet i aplikacja pomogą "robić" dzieci

8 Paź 2014

Kiedy powtarzam na blogu, że wkrótce niemal wszystko zacznie wykorzystywać możliwości komunikacyjne ze smartfonem, to tak będzie. Tym razem powstał model przenośnego termometru, pozwalającego na ocenę idealnego czasu na zapłodnienie, czyli ułatwiającego podejmowanie decyzji o planowaniu potomka. Wszystko ze wsparciem synchronizacji ze smartfonem i specjalnym oprogramowanie w aplikacji, która odczyty przetwarza i przekazuje informacje na ekranie telefonu. Projekt powstał dzięki parze małżeńskiej, która oczywiście zauważyła, że takie “planowanie” okazuje się trudnym zadaniem, a przeważnie wynik to kwestia przypadku.

W takich przypadkach najczęściej odwiedzamy lekarzy specjalistów i staramy się do skutku. Żeby maksymalnie ocenić idealny czas na “robienie” dzieci, powstał ONDO i dedykowana mu apka przekuwająca doświadczenie i wiedzę w odpowiednią technologię. Gadżet ten to nic innego jak monitoring startu kobiecej owulacji. Sprzęt o specjalnym zakończeniu będzie służył do mierzenia temperatury ciała pod językiem. Panie będą mogły monitorować wyniki na wyświetlaczu smartfona Apple, gdzie zobaczą najlepszy czas w cyklu miesiączkowym na zapłodnienie. Natura wysyła różne sygnały, by o tym poinformować, ale nie jest to proste do oceny. Stąd wsparcie projektu ONDO.

Pomiary dotyczą podstawowej temperatury ciała, która trafia na iPhone’a przez bezprzewodowy Bluetooth. Rozwiązanie ONDO korzystające z platformy Ovatemp jest też zintegrowane z najnowszym HealthKit od Apple – serwisu służącego do integracji odczytów na temat zdrowia, mającego ułatwić ocenę naszego ogólnego zdrowia. W tym przypadku możemy łączyć informacje z cyfrowego termometru i inne elementy, np. nastrój z bransoletek je mierzących, składniki odżywcze (stosowaną dietę), a wszystko może wspólnie przekonać o podejściu do planowanie potomstwa. Takie mamy teraz technologie! Na wyświetlaczu smartfona tworzone będą wykresy zapisów i cennych danych, co w przyszłości (przy ciągłych pomiarach) może poskutkować lepszymi ocenami kobiecej natury.

 Model ONDO wyceniono na 149 dolarów i można go zamawiać na stronie producenta. Towarzyszą aplikacja jest bezpłatna.

źródło: ovatemp.com via techcrunch.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *