Stifit – multisportowy tracker fitness oraz zdrowia

2 Sie 2017

Stifit Fitness Tracker

Oferta trackerów aktywności na rynku jest dziś tak szeroka, że trudno producentom wyróżnić swój model na tle konkurencji, a klientom coraz częściej problem sprawia wybór najlepszego. Sporo z tych urządzeń trafia do crowdfundingu, gdzie mogą próbować zainteresować ciekawszym zakresem odczytów i niższą ceną dla pierwszych wspierających. Tę strategię zastosowali autorzy modelu Stifit, czyli kolejnego naręcznego gadżetu do monitorowania zdrowia i aktywności. Jeśli wierzyć specyfikacjom i zaprezentowanym na Indiegogo parametrom, bransoletka fitness ma być kompleksowym narzędziem.

Stifit “nie jest kolejnym trackerem aktywności, oferuje kompletną ofertę analiz fitness oraz zdrowia”. To pierwsza informacja o sportowym wearable jakie znajdziemy w crowdfundingowej kampanii. Czym więc ma skusić? Generalnie raczej tym samym co rywale, ale w nieco konkretniejszy sposób. Urządzonko ma analizować nasz trening oraz aspekty zdrowotne, ale w ramach ponad 30 różnych ćwiczeń, które są rozpoznawane przez algorytmy. Użytkownik ma w łatwiejszy sposób kolekcjonować zbiory danych i wyciągać na ich podstawie wnioski. Chodzi oczywiście o realizowanie celów sportowych i osiąganie odpowiednich efektów.

Stifit Fitness Tracker

Monitoring ma ułatwić rozumienie całego procesu aktywności i optymalizować działania w ramach stosowanych treningów. Brzmi marketingowo. Stifit chce ułatwić przetwarzanie i rozumienie danych. Intuicyjność obsługi oraz użytkowania mają tu być najważniejsze. Mamy założyć tracker na rękę i nie martwić się żadnymi ustawieniami. Dana mają docierać automatycznie na nasz smartfon. Według zapowiedzi, system rozpoznaje większość ćwiczeń i dyscyplin. Od treningu na jednośladzie, przez pływanie, aż po tradycyjne ćwiczenia. Ważne przy tym, że monitor śledzi także metryki związane ze zdrowiem. To dosyć ważne, ponieważ trzeba wiedzieć ile i co może znieść nasz organizm. Udział w tym ma brać naręczne badanie EKG.

Stifit analizuje poziom tlenu we krwi, wypoczynek (czyli również regenerację), kalorie, pracę serca, zmęczenie (unikanie przeciążeń i kontuzji) oraz BMI/BMR. Tworzony ma być tutaj profil użytkownika, czyli obraz jego sytuacji pod względem prowadzonej aktywności, zdrowia i rezultatów. Przy okazji wszystko można integrować z agregatami zdrowia Google Fit i Apple Zdrowie, więc korelacja innych danych będzie jeszcze szersza. Stifit Sport Tracker to chyba po prostu kolejny, nieźle wyposażony gadżet fitness z niezłą bazą ćwiczeń. Chyba właśnie tu upatrywałbym najlepszych cech. Polecam zajrzeć na Indiegogo, gdzie poszczególne ćwiczenia są opisane konkretniej.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

  1. gdzie można kupić ten stifit?
    przejrzałem już chyba wszystko i nie znalazłem…
    to chyba najlepsza fit opaska jaką widziałem…
    czy jest jakiś polski odpowiednik?

    1. Odpowiedź jest prosta: Indiegogo to serwis typu crowdfunding, więc projekt pojawił się na nim jako prototyp. Zbierane są środki, by w przyszłym roku urządzenie trafiło na rynek. Na stronie kampanii jest link do strony producenta, gdzie można śledzić jego sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *