Spun app

Monitorowanie diety w formie mobilnej analizy jest ostatnio bardzo popularne. Jest wiele aplikacji do logowania spożywanych posiłków, a nawet inteligentne wagi, które ułatwiają zliczanie kalorii oraz prowadzenie mobilnych dzienników. Są rozwiązania przyjemniejsze w użyciu, są te nieco bardziej irytujące. Zawsze jednak liczy się regularność zapisu. Jeśli chcemy śledzić dietę, sprawdzać przyjmowanie kalorii i badać wpływ posiłków na naszą wagę, trzeba się poświęcić. Nie chodzi jedynie o jedzenie konkretnych składników i ustalonych ich ilości, ale również pilnowanie wytycznych.

Spün to kolejne narzędzie dla chętnych do analiz diet. Jego podejście wskazuje, że sprawdzi się o wiele lepiej niż wszystkie powyższe metody, ewentualnie świetnie je usprawni. To po prostu sztuciec, ale inteligentny. Już kilka lat temu pisałem na blogu o smart widelczyku, więc sama idea nie jest nowa. Technologie posunęły się do przodu, więc prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z projektem bardziej zaawansowanym, a na pewno ulepszonym. Największą korzyścią z jego użytku jest automatyka działania. Wystarczy, że będziemy konsumować posiłki w tradycyjny sposób.

Spun smart sztućce

Spun

Widelec ub łyżka wyglądają klasycznie, ale zwykłe nie są. Spün mierzy każdy „kęs”, a konkretnie nabrany pokarm. Analizie podlega zawartość kaloryczna potrawy i składników odżywczych. Gadżet ma swoje algorytmy i po przeliczaniu odczyty przesyła wprost do aplikacji mobilnego, w której sumuje wszystkie dane. Tak zbierane informacje mają być możliwie dokładne, choć są oczywiście przybliżane. Mobilny program jest bardzo ważny jeszcze z innych względów. Potrawa musi być przeanalizowana wizualnie przez aparat, by odpowiednio wartościować spożywany posiłek. Autorzy obiecują współpracę ze znanymi aplikacjami do monitorowania diety, więc tutaj upatrywana jest siła inteligentnych sztućców.

Końcówki są wymienne, więc mierzyć można również płynne potrawy. Narzędzie powinno sprawdzić się we współpracy z programami fitness, gdzie liczniki spalanych kalorii i stosowane diety można lepiej bilansować. Prawdopodobnie programik będzie wtedy sugerował ich uzupełnianie i to konkretnymi daniami. Spün wyposażono w zestaw znanych czujników. Mają poznawać wagę, gesty rąk (w tym cztery różne typy posiłku na talerzu) oraz tempo jedzenia (z alertami o niezdrowej prędkości). Wszystko wygląda kompleksowo. Rozwiązanie pojawiło się na Kickstarterze, gdzie zbiera środki na realizację. Poprzednie modele inteligentnych sztućców miały swoje wady. Oby i tutaj ich nie powtórzono.

źródło: Kickstarter