Skagen Hagen Connected – hybrydowy zegarek

30 Sie 2016

Kolejna znany producent zegarków wchodzi w segment wearable. Hagen Connected od Skagen to analogowy wariant z podstawami smart odmian.

Z miesiąca na miesiąc przybywa w świecie smart zegarków modeli od znanych marek, które produkują “zwykłe” modele. Tradycyjne naręczne czasomierze zawsze będą charakteryzowały się elegancją i stylem, ale na ten moment dla części klientów może to nie wystarczać. Dzisiaj kilku, jutro kilkudziesięciu, a po jutrze kilkuset, aż dojdziemy do wyraźnych spadków sprzedaży. Firmy specjalizujące się w wyrobie tradycyjnych zegarków już to zauważają. Każda z nich stosuje własną strategię. Skandynawski Skagen obrał drogę przypominającą rozwiązania Withings, a nie TAG Heuera.

Skagen Hagen Connected

Hagen Connected będzie rywalem dla klasycznych “analogowców”, a nie konkurentem dla Apple, czy Google. Tak postanowiono. Być może na początek przygody z sekcją wearable. Wszak nie wiadomo jak to się rozwinie, a lepiej mieć jakiegoś przedstawiciela nowoczesnych odmian. Znów muszę jednak przypomnieć, że Skagen należy do Fossil Group, a ten już swoje smart produkty pokazał w zeszłym roku. Teraz firmy należące do marki Fossil idą wytycznymi właściciela.

Duński producent do oferty wrzuca model Hagen Connected i jak sama nazwa wskazuje jest to po prostu zegarek komunikujący się ze smartfonem. Chociaż tyle. Wzornictwo klasyczne, czyli wskazówki i cyferblacik. Jedna z wskazóweczek posłuży do prezentacji progresu aktywności, którą model potrafi monitorować. Oczywiście mowa o podstawach, czyli krokach i spalonych kaloriach. Tak działa już bardzo wiele analogowych trackerów. Na szczęście to nie wszystko. Są też powiadomienia wibracyjne, czyli informowanie o mailach, smsach i innych.

Skagen Hagen Connected

Aplikacja pozwoli na tworzenie własnych skrótów, którymi skontrolujemy niektóre funkcje telefonu, np. wstrzymamy muzykę, czy pstrykniemy fotkę. Generalnie minimalistyczny pseudo smartwatch, ale stylowy! Nikt nie skapnie się, że na ręce nosimy wariant nieco inteligentniejszy od zwykłego zegarka, łączący się z iPhonem lub Androidem. Design na pierwszym miejscu. W tej kwestii postarano się o kilka wersji. I tutaj sprawdzone wzorce. Znane wykończenia i materiały (m.in. bransolety Milanese, czy skórzane paski w lubianych barwach). Nie różnią się od obecnego asortymentu. Hagen Connected jest wyceniony na 195$ w najtańszej odmianie.

źródło: Skagen

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *