SimpliSafe Video Doorbell Pro z czujnikami ciepła

5 Lis 2018

Na rynku jest kilka wartościowych kamerek zintegrowanych ze smart dzwonkami i wszystkie one stawiają na szerokokątną optykę. Przed wejściem zakres widzenia musi być obszerny, by dobrze widzieć cały front. Firma SimpliSafe oferuje monitoring wnętrza, natomiast jej najnowszy wyrób wychodzi poza budynek i dorzuci widok sprzed drzwi. Video Doorbell Pro nie ma specjalnie nic poza tym co bezpośredni rywale, ale zaletą będzie tu rozbudowa własnego ekosystemu ochrony mienia.

SimpliSafe Video Doorbell Pro

Producent SimpliSafe powinien dobrze kojarzyć się w segmencie smart home w Stanach Zjednoczonych, bo zakres funkcji w tym dziale ma całkiem bogaty. W USA ich system chroni aż dwa miliony obywateli, a w ofercie są przeróżne czujniki. Do tego cała instalacja jest intuicyjna i przystępna cenowo. Nic zatem dziwnego, że postanowiono rozszerzyć zakres monitoring o ganek. Kamerka Video Doorbell Pro przypomina funkcjami Nest Hello i dzwonki Ring Doorbell i tu dosyć trudno znaleźć wyraźne różnice w specyfikacjach.

Obiektyw ma aż 162 stopnie pola widzenia, czyli tylko minimalnie więcej od Nest (ten ma 160). Pewnie nawet tego w podglądzie nie dostrzeżemy. Oczywiście sensor posiada tryb nocny, a do tego 1080p jest z HDR. Nietypowa jest technologia detekcji i aktywacji podglądu. Podwójny czujnik łączy wizualne rozpoznawanie kształtów ludzkiego ciała z wyczuwaniem ciepła. Oba mają zwiększyć precyzję rozpoznawania osób, dzięki czemu ograniczone zostaną fałszywe powiadomienia. Pod tym względem kamerka charakteryzuje się unikatowymi metodami, choć ich cel jest podobny do rywali. Różnicą jest podejście w wyczuwaniu gości (ewentualnie włamywaczy).

SimpliSafe Video Doorbell Pro

Po wykryciu ludzkiej sylwetki od razu otrzymujemy informacje na nasz smartfon. Oczywiście z opcją prześledzenia co działo się przed i po sytuacji (szansa na sprawdzenie nagrania). Żeby zapisać sobie te dane trzeba jednak posiadać opłaconą subskrypcję (miesięcznie 5$ za jedną i 10$ za nielimitowaną liczbę kamerek). Kamerka będzie też współpracowała z pozostałymi urządzeniami SimpliSafe. Są one kompatybilne ze standardem Works with Nest, ale zapowiadana jest też integracja z asystentami Alexa, czy Google. W drodze jest też współpraca ze smart zamkami August, czy podglądem obrazu na smart zegarkach Apple Watch. Ta współpraca jest opcjonalna. Sam dzwonek z aplikacją mogą funkcjonować samodzielnie, ale w połączeniu z siecią smart home mocno zyskują.

Naturalnie, Video Doorbell Pro posiada dwukierunkową komunikację głosową, by pozwolić na wymianę zdań (tutaj nie tylko z odległego od wejścia pokoju, ale też zdalnie, czyli spoza domu, ale tu pewnie potrzebny będzie hub). Wizualnie gadżety wygląda trochę jak Nest Hello. Urządzenie podłączamy do instalacji przeznaczonej d normalnego dzwonka. Moduł wyceniono na 169$

źródło

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *