Sensory Flower Power łączą możliwości z platformą IFTTT

16 Maj 2014

Kolejny gadżet, który skorzysta z dobrodziejstw jednej z moich ulubionych aplikacji do łączenia akcji i programów, a także domowego wyposażenia, to monitoring do roślin doniczkowych Flower Power od Parrot. Apką, która ma rozszerzyć jeszcze bardziej funkcje owego sprzęciku to oczywiście IFTTT. Ten jest już na rynku od ponad roku i wciąż rozszerza partnerstwo z kolejnymi przedstawicielami różnych urządzeń. Aplikacja niedawno pojawiła się także na Androidzie.

Przypomnę w skrócie, że Flower Power to narzędzie do monitorowania roślin doniczkowych, wysyłające wszelki zebrane przez czujniki dane wprost do naszego smartfona. Integracja z IFTTT ma przenieść system analiz i obserwacji oraz czuwania na kolejny poziom. Automatyzując pewne akcje wpłyniemy na ich poprawę wzrostu i rozwoju, ale niemal bez kiwnięcia palcem. Przykładowo stworzenie powiązania z oświetleniem Philips Hue (jest jednym z kanałów w IFTTT), sprawi, że gdy sensory wykryją za małą ilość światła, wtedy aplikacja sama uaktywni światło z żarówek, by rośliny miały go tyle, ile potrzeba.

Możliwe jest też automatyczne podlewanie przy pomocy adapterów WeMo switch. Partnerzy znajdujący się na liście kanałów aplikacji IFTTT zawsze uzyskują dzięki temu lepsze wsparcie, a co za tym idzie, większe zainteresowanie klientów. Wspólna sieć i automatyzacja pewnych czynności staje się powoli ważną częścią Internetu Rzeczy i stale się rozrasta.

źródło: IFTTTparrot.com via slashgear.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *