Bransoletki/zegarki monitorujące aktywność są zwykle wykorzystywane do analizy danych fitness. Większość modeli dostarcza użytkownikom tego typu materiały do wglądu na smartfonie lub nawet bezpośrednio na nadgarstku. Część z produktów służy także do geolokalizacji, będąc jednocześnie systemem do śledzenia osoby noszącej gadżet na ręce. Mowa tutaj o ochronie, nie o dręczeniu osób podglądem ich lokalizacji. Są to przydatne narzędzia dla rodziców z dziećmi itp. Kolejny produkt w formie bransoletki (lub zegarka naręcznego) ma umożliwić kilka z wymienionych wyżej funkcji i zamknąć je w jednej obudowie.

SenseGiz Star to ubieralny gadżet pełen czujników. Tak jak wspomniane trackery, będzie monitorował naszą aktywność, każdy ruch – przypominając w tym zabawkę do ćwiczeń i treningu. Wbudowany krokomierz odmierzy nasz spacer, pokonany dystans, spalone kalorie. Możliwość działania 24 godziny na dobę pozwoli też prześledzić sen, badając jego głębokość itp. Ta część urządzenia sprawdzi się zatem jako typowy sprzęt do fitnessu. To co ma wyróżnić Star to zintegrowany system wyczuwający wypadki, czyli technologię rozpoznającą poziom uderzenia/impaktu (lub zwykłego przewrócenia się), po której automatycznie zawiadomi użytkowników z zaznaczonych kontaktów w sparowanym smartfonie w trybie natychmiastowym.

Do tego posłuży specjalnie przygotowana aplikacja mobilna, gdzie możemy wybrać rodzaj alarmu i poustawiać kontakty do ewentualnego poinformowania przez program. Wysyłana będzie wiadomość tekstowa z informacjami o rozpoznaniu zdarzenia i lokalizacji. Jest też możliwość manualnego zawiadomienia przez przycisk na bransoletce. Ta przyda się w sytuacjach, gdy potrzebujemy innej pomocy niż ta rozpoznawana przez sensory. Gadżet to dobre zabezpieczenie dla osób aktywnie spędzających czas, zwłaszcza w pojedynkę. Rowerzystów, narciarzy i innych sportowców spędzających trening w niebezpiecznych warunkach. Można system wykorzystać też w wielu innych sytuacjach, poprawiając szybkość reakcji w czasie nieszczęśliwego wypadku.

Mamy już dwie funkcje: fitness oraz system alarmowy. Trzecią jest opcja wykorzystania Star do gestowej kontroli sparowanego telefonu. Bransoletkę można indywidualnie ustawić i obsługiwać smartfon z poziomu gadżetu na rękę. Ta część zadziała w podobny sposób do opisanego wczoraj Haloband, z tym że bez zbliżeniowego modułu NFC, a przez zwykłe dotknięcia zegarka palcem (różne gesty). Wywołamy w ten sposób np. aparat fotograficzny (lub migawkę), automatycznie wykonamy połączenie telefoniczne (które najczęściej wybieramy). Na niewielkim ekraniku podejrzymy też godzinę oraz powiadomienia z telefonu (połączenia, tekst i notyfikacje z aplikacji).

SenseGiz Star to kolejny zegarkopodobny gadżet z sensorami z dodatkowym systemem wsparcia użytkownika w nagłych przypadkach. Warto jednak zauważyć, że został wyróżniony na Digital Health Summit w kategorii Everyday Health Awards w dziale innowacje. Aplikację przygotowano dla systemów iOS i Android, będzie dostępna niebawem. Produkt będzie potrzebował wsparcia finansowego, więc wkrótce ruszy kampania na Indiegogo. Komplet składa się z paska na rękę, ale główny czujnik z ekranikiem można też przypinać do ubrania.

źródło: SenseGiz.com