SearchGPS od Rip Curl – pierwszy smart watch dla surferów

23 Kwi 2014

Przyzwyczailiśmy się, że smart watche to głównie urządzenia w formie kompanów do smartfona, ale i gadżetów do mierzenia aktywności. Ta druga grupa to zwykle monitoring dla biegaczy, ale i pływaków, rowerzystów, a nawet himalaistów. SearchGPS od Rip Curl to pierwszy na świecie inteligentny zegarek dla surferów. Tzw. surf watch będzie analizował pobyt na fali. Będzie takim zbieraczem danych na desce podczas sportu na tafli wody. Każda akcja zostanie wykryta i zliczona. Będą to głównie rajdy na fali, ich dystans wraz z prędkością, ale nie tylko.

Pozwoli użytkownikowi na prowadzenie statystyk, ale także dostarczanie informacji na temat lokalnej pogody (najlepiej wiatru), temperatury itp. Producent wprowadzania model, który wprowadzi sporty wodne do nowoczesnego świata  zbierania danych przez czujniki i sensory. Oczywiście rozwiązanie działa we współpracy z aplikacją mobilną na iPhone’a, gdzie zaraz po przeniesieniu danych, możemy prześledzić raz jeszcze nasze zebrane informacje w bardzo dokładny sposób. Szczegóły zobaczymy na mapkach, grafikach i wykresach. Możliwe jest także przeglądanie tych statystyk na stronie Rip Curl. Część z nich podejrzymy też w czasie rzeczywistym na niewielkim czarno-białym wyświetlaczu.

Zegarka jeszcze nie ma na rynku, a informacje na temat dostępności otrzymamy po zapisaniu się do newslettera na stronie producenta. SearchGPS będzie oferowany w białym lub czarnym kolorze. Sami widzicie jak bardzo ubieralna technologia rozpycha się na rynku. Śmiem twierdzić, że niebawem sensory znajdziemy na przysłowiowym kartonie mleka w lodówce.

źródło: ripcurl.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *