Runtopia Reach – smart buty z czujnikami do biegania

23 Lis 2017

Runtopia Reach

Kilka lat temu smart obuwie do biegania było czymś unikatowym i niszowym. Dziś takie buty produkuje już kilka znanych firm, a w crowdfundingu pojawiają się kolejne propozycje. Takie rozwiązania będą się upowszechniać i coraz częściej czujniki z nadgarstka przeniesiemy do butów. Stąd odczyty są precyzyjniejsze, zwłaszcza do analizy biegu. Runtopia Reach proponuje swój model. Największą jego zaletą ma być niższy koszt, czyli walka cennikiem.

Sportowe smart buty Runtopia Reach funkcjonują dokładnie tak jak reszta rywali. Zbierają dane z aktywności, wspierając je bardzo konkretnymi odczytami, których zegarki i bransoletki nie mają. Oczywiście wraz z natychmiastowymi powiadomieniami i trenerem ze słuchawek. Informacje zbierane są przez czujniki wsuwane pod wkładkę. Same buty są oczywiście dostosowane do potrzeb biegaczy. Mają absorbujące uderzenia podeszwy, specjalne odblaski do lepszej widoczności oraz wygodny krój oraz oddychające materiały.

Runtopia Reach

Całość funkcjonuje w podobny do sportowych zegarków sposób. Informacje mają pomagać osiągać cele, śledzić progres, ale też unikać kontuzji (sprawdzimy technikę biegu i popełniane błędy – czujniki rozpoznają układ stopy, czas kontaktu z podłożem, kadencję oraz rozkład nacisku). Specjalna aplikacja zbierze dane i wskaże je w statystykach i grafach. Część przekazu otrzymamy w czasie rzeczywistym, więc warto zaopatrzyć się w wygodne słuchawki. Modulik Runtopia Smart Chip z sensorami wytrzyma nawet 6 miesięcy na baterii.

Pojawienie się butów Runtopia Reach na Indiegogo to szansa na jeszcze tańszy zakup. Co prawda w crowdfundingu, ale to właśnie on pozwoli nabyć sportowe obuwie znacznie taniej (o ile będziemy szybcy). Trzeba będzie jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ produkt dotrze na rynek (do pierwszych fundatorów) dopiero w okolicach stycznia/lutego 2018. Wcale nie tak długo jak na crowdfunding.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *