Runkeeper z GPS Apple Watch series 2

6 Gru 2016

Sportowa aplikacja do biegania – Runkeeper – jest obecna na smartwatchach od niemal początku tej sekcji urządzeń i to praktycznie na wszystkich platformach. Apple Watcha nie ominięto, ale w przypadku pierwszej generacji wymagał współpracy z iPhonem, w którym znajdował się moduł GPS. Apple Watch series 2 lokalizację już posiada, więc odpowiednia aktualizacja programu Runkeeper umożliwia niezależne działanie na zegarku, bez potrzeby parowania lub zabierania telefonu na trening. Najnowszy update to właśnie skupienie się na GPS, ale nie tylko!

Runkeeper Apple Watch

Użytkownicy Runkeepera posiadający Apple Watcha drugiej generacji będą oczywiście najbardziej zadowoleni z nowej aktualizacji. Wykorzysta on pełnię potencjału smartwatcha Apple. To jedna z pierwszych aplikacji third-party, która skorzysta z wbudowane w zegarek lokalizatora, będąc tym samym w pełni niezależną apką. Wersja 7.6 oprócz synchronizacji trasy, która będzie do obejrzenia na ekranie smartfona, doda kilka innych ulepszeń. Na ekraniku zegarka zobaczymy więcej metryk.

Grafy będą pokazywać w czasie rzeczywistym pracę serca oraz tempo. Pomocne powinny być też podgląd siły sygnału GPS oraz wskazówki audio dotyczące progresu. To w sumie tyle lub aż tyle. Runkeeper jest jednym z pierwszych programów, które stara się wydobyć możliwości drugiej generacji Apple Watcha i należy się spodziewać, że rywale szybko włączą się do walki (np. Strava też zapowiedziała poprawki dla swojego systemu fitness).

źródło: Runkeeper

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *