Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Blog Post

OnHub z kanałem dla IFTTT (router częścią IoT)
Android

OnHub z kanałem dla IFTTT (router częścią IoT) 

OnHub IFTTT

Google stworzyło inteligentny router, by faktycznie był inteligentny. Nie może to być tylko sprzęt z łatwiejszym sterowaniem, bo ma dedykowaną aplikację. Musi oferować coś więcej. Domowe routery będą powoli naszymi hubami dla większość wyposażenia. Nie będziemy ich ukrywać, a ustawimy na środku pokoju. Świetnym przykładem konkurencji dla serii OnHub od Google (na razie tylko od TP-Link i Asusa) jest Amazon Echo, choć wcale nie jest routerem. Są jednak często porównywane, bo w zbliżonym segmencie.

OnHub zyskał teraz jedną ciekawą opcję – kanał w serwisie IFTTT. Usługi te to szansa na łączenie elementów Internetu Rzeczy i tworzenie indywidualnych akcji. Jeśli lubicie programować (może to za duże słowo na określenie budowania prostych receptur) to IFTTT z bardzo wieloma partnerami oferuje sporo funkcji do tworzenia automatyki. Możemy w to włączyć teraz router OnHub, dzięki czemu będzie on częścią rutyn (pory dnia, naszej lokalizacji).

Router OnHub od TP-Link.
Router OnHub od TP-Link.

OnHub app

Zawsze najlepsze są te najpraktyczniejsze przykłady, więc podam jakiś rozsądny. Czy będzie przydatny? To zależy od użytkownika. Ja zawsze wychodzę z założenia, że jeśli nie jest nam coś potrzebne to tego nie używamy, ale dajmy szansę tym, którym się do nada. IFTTT ma baaaardzo wiele kanałów, więc w zasadzie każdy może zbudować jakąś automatyczną relacje według osobistych potrzeb. OnHuba możemy tak zaprogramować przez IFTTT, by wysyłał nam e-mail, gdy nasze dziecko wróci do domu i zaloguje się do Wi-Fi (już wiemy, że wróciło ze szkoły w domu – i już jest online…).

Zależnie od posiadanego wyposażenia typu smart home, m.in. Philips Hue (obecne kanałem na IFTTT) możemy aktywować oświetlenie, gdy wejdziemy do mieszkania (czyli w momencie zalogowania się naszego smartfona do sieci). Także inne gadżety od Google, np. te z ekosystemu Nest (m.in. kamerka) mogą reagować na czujniki ruchu wbudowane w router OnHub, czyli aktywować nagrywanie, gdy wykryją ruch. Widać wyraźnie, że router ten ma być aktywniejszą częścią inteligentnego domu i IFTTT mu bardzo to ułatwi.

źródło: Google

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Motyw WordPress stworzony przez Shufflehound. Copyright © 2023 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.