Retro aplikacja Polamatic od Polaroida na Androida

3 Lip 2013

Na początku lipca w sklepiku Google Play pojawiła się ciekawa aplikacja od Polaroida. Polamatic to kolejna z wielu apek do robienia zdjęć i wykorzystywania ton filtrów i różnych edycyjnych możliwości i efektów. Jako produkt Polaroida, możemy przekształcić nasze fotki w typowe, oryginalne ramki, jakie kiedyś mogliśmy zobaczyć podczas pstrykania rzeczywistym urządzeniem. Cyfrowy, wirtualny odpowiednik będzie przypominał klasyczne zdjęcie. Jeśli mało wam programów mobilnych tego typu na smartfony z Androidem, to ten będzie dobrym uzupełnieniem reszty.

Polamatic dostarcza 36 ramek, 20 photo filtrów, możliwość dodania podpisów (24 różne czcionki), edycję zdjęć z albumu i wykonywanie fotografii przez aplikację. Na koniec umożliwia dzielenie się materiałami przez wiele innych aplikacji i portali społecznościowych, włącznie z wysyłką mailową. Jest Facebook, Twitter, ale i Flickr, Tumblr czy nawet Instagram. Aplikacja idealna dla hipsterów, przekształci nowe zdjęcia w stare odpowiedniki. Program kosztuje 6,60 zł.

Ramki dodawane do zdjęć mogą być również wybrane z kolekcji skanów zużytych i staro wyglądających, co jeszcze bardziej podkreśli efekt retro. Wykonywanie zdjęć przez aplikację umożliwia kontrolę ustawień flasha, kratki itp., a także pozwala na wybór kamery (o ile nasz smartfon jest wyposażony w obie: przednią i tylną). Apka obsługuje wysokie rozdzielczości. Aplikacja ma również wbudowaną przeglądarkę galerii wykonanych zdjęć. Fotki możemy oglądać na pełnym ekranie urządzenia. Jest też usługa Polaroid printer. Instalacja jest możliwa na systemach Google już od wersji Gingerbread (Android 2.3.3).

Wersja aplikacji na Androida została wydana dwa miesiące po debiucie wersji na iOS, jednak otrzymała na starcie więcej możliwości edycyjnych oraz filtrów niż obecna edycja na smartfony Apple. Jest to pewnego rodzaja rekompensata dla posiadaczy Androidów za to, że musieli czekać tak długo na odpowiednik na swoje urządzenia. Wersja iOS daje nam dostęp do 12 filtrów. Twórcy programu uważają, że Polamatic potrafi przywrócić nostalgiczny wygląd klasycznych zdjęć znanych z Polaroida, ale w nowym, mobilnym i współczesnym wydaniu.

źródło: Google Play, Appstore via thenextweb.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *