Przenośne konsolki odczuwają naciski ze strony smartfonów. Już kilka lat temu widać było wyraźne statystyki pokazujące udział gier ze sklepików z aplikacjami dla iPhone’a, iPada, czy Androidów. Były i są bardziej ogólnodostępne (niemal każdy posiada już smartfon), choć tych mocniejszych urządzeń, które mogłyby konkurować z mobilnymi PlayStation, czy nawet Nintendo DS, jest znacznie mniej. Ich przewagą jest też fakt, że w każdej chwili mogą stać się konsolami stacjonarnymi, rzucającymi treści na większy ekran TV. Wtedy telefon staje się kontrolerem.

Aby smartfon trzymało się wygodniej, powstają przeróżne peryferia, przekształcające sprzęt w wygodny pad. Hardcore’owi gracze muszą mieć wysoki komfort użytkowania, więc fizyczne przyciski są im niezbędne do wygodnej zabawy. Dzięki certyfikatom MFi od Apple, przygotowywanie takich przystawek jest od jakiegoś czasu dużo łatwiejsze. iPhone posiada już kilkanaście takowych produktów w formie kontrolera z rzeczywistymi, a nie wirtualnymi przyciskami. Od iOS w wersji 7 możliwe jest podczas projektowania gier na platformę Apple, dodawanie obsługi zewnętrznych padów (poza wyrysowanymi na dotykowym ekranie).

Razer Junglecat to jeden z nielicznych modeli, który oferuje wysuwany panel z przyciskami. Przypomina on nieco jeden z wariantów PSP w wersji Mini, który wykorzystywał bardzo podobny slider. Przypomina się jeszcze Xperia Play. Firma Razer specjalizuje się w dostarczaniu graczom przeróżnego wsparcia do grania. Tym razem zaprojektowano bardzo dobrą jakościowo obudowę, która przy okazji ochroni telefon, ale i w mobilny sposób schowa płytkę z przyciskami do sterowania. Juglecat przygotowano dla iPhone’a 5 i 5S. Forma nie zdradza przeznaczenia obudowy, gdy jest zamknięta. Wysunięta staje się w miarę wygodnym sposobem na pogranie w podróży.

Obudowa połączy się z iPhonem przez złącze Lightning. Aby wykonać telefonem zdjęcia, będzie potrzeba rozsunąć panel, ale to niedogodność do zaakceptowania dla gracza. Na sliderze znajdziemy klasyczny rozstaw przycisków akcji, D-pada (krzyżaka do poruszania się), ale i spusty poszerzające sterowanie. Razer przygotował także specjalną aplikację mobilną, pozwalającą na dostosowywanie i programowanie przycisków (także siły ich nacisku oraz tworzenia profilów dla różnych gier). Razer Junglecat wyceniono na niecałe 80 euro. Model można już zamawiać w przedsprzedaży – powinien być rozsyłany w przeciągu kilku tygodni. Dostępny będzie w białym lub czarnym wariancie.

źródło: razerzone.com