Quarter – pomysłowy uchwyt do iPada Pro na rysik Pencil

23 Paź 2015

Quarter Pencil

Jeśli miało powstać jakie akcesorium do nowego iPada Pro, to przewidywałem, że obok klawiatury w okładce na ekran powstaną jakieś usprawnienia dla rysika Pencil. Podobnie jak inni rywale tego tabletu i nowy, większy tablet z Cupertino nie przewidział slotu na piórko. Trzeba to jednak zrozumieć, bo stylus musiałby wymusić na konstrukcji pewne zmiany. Apple chowało już swoje smukłe urządzenia z ołówkami, bo fajnie pokazywało to grubość sprzętu. Za rysikiem też pewnie można schować iPada Pro, ale bardziej odchudzić samego cyfrowego mazaka nie można, ponieważ nie leżałby w dłoni zbyt wygodnie.

Większość producentów stosuje więc magnetyczne złącze. Rysik trzyma się solidnie, ale niekoniecznie pewnie. Wystarczy go trącić przypadkiem i łatwo się gubi. Producenci akcesoriów starają się znaleść swoje rozwiazania i takim chwali się ostatnio Quarter, który szuka wsparcia na Kickstarterze. Projektanci tej przystawki chcą wykorzystać port Ligtning. Warto przypomnieć, że Pencil jest ładowany wprost z iPada (krótko, ale trzeba go tam wsunąć), więc autorzy adaptera skupili się na przygotowaniu specjalnego modułu właśnie do tego miejsca.

Quarter

To po prostu pomysłowo skonstruowany uchwyt na rysik, ale bez ograniczania dostępu do samego portu Lightning. 100 dolarów za rysik to sporo, więc wydanie dodatkowych 5$ (taka propozycja widnieje w kampanii) nie powinny być wielkim problemem, a mogą zaoszczędzić nam wydatków związanych z dokupowaniem rysika. Quarter ma utrzymać piórko w transporcie, a jest w nim też miejsca na samą skuwkę. Udało się też tak skonstruować mocowanie, by można było przy okazji zadokować rysik w pionie.

Prototypowe projekty są niewielkie, więc można liczyć na bardzo smukłe rozwiązanie finalne. Quarter jest bardzo pomysłowe. Podejrzewam, że uchwytów na rysik do iPada Pro będzie teraz przybywać. Myślę, że sporo modeli wykorzysta do tego klawiaturkę Smart Keyboard.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *