ProBowl – inteligentna miska z aplikacją dla czworonoga

23 Lis 2015

ProBowl

Psiaki już dawno mają szansę na korzystanie z inteligentnych dozowników karmy. Pora jednak na zwykłą miskę. ProBowl to konkurencyjny projekt w kształcie tradycyjnej miski dla zwierzaka. Chyba każdy już teraz zorientuje się do czego posłuży – oczywiście monitorowania diety naszego czworonoga. Nie będzie dawkować diety, ale da znać o żywieniu oraz pojeniu pieska. Pupil będzie miał wolną rękę. Wystarczy wsypać odpowiednią ilość karmy i jeśli to nie jest Labrador (:P) to jest ogromna szansa na odczyty i przesył danych do smartfona, gdzie wszystko będzie zapisywane do statystyk.

Te oczywiście uspokoją właściciela jeśli karmy będzie ubywać w prawidłowym tempie. Zmartwią alerty na temat nietypowych zachować, czyli nie znikającego jedzonka lub pochłanianego w zbyt szybkim tempie. Oczywiście mowa o sprawdzonej karmie, bo często inny producent nie smakuje już psu lub kotu (przykład moich mruczków pokazuje, że tak właśnie jest). Psy są przeważnie mniej wybredne. Miska ma ok. 20 cm średnicy i jest bardzo zwykła. Można ją wrzucić do zmywarki, mikrofalówki itd.

ProBowl app

ProBowl b

Ma jednak specjalną podstawkę na baterie. To ten element pozwala na podłączenie miseczki do sieci internetowej w domu. Specjalne oświetlenie LED w pierścieniu podpowie też kiedy pojemność uzupełnić (na zielono), a kiedy piesek ma dość (na czerwono). Wcześniej aplikacja zbierze dane na temat zakupionego pokarmu, sprawdzi sugerowaną dla rasy “dietę” i zacznie monitoring. Uzupełnianie będzie ważne, a ubytki logowane do smartfona. Stąd sprawdzimy nawyki żywieniowe i skonfrontujemy je z wzorcowymi. Sposób jedzenie daje pewien obraz stanu zdrowia zwierzaka.

Waga mierzy zjedzone porcje i wszystkie te treści widać na ekranie iPhone’a lub Androida (apka dla tego systemu w drodze). W telefonie warto uzupełnić profil psa. Podać rasę, wagę, czy wiek. Systemik potrafi nawet wychwytywać zmiany w żywieniu, łącząc je z alergiami na wybrane karmy. Także nasz weterynarz zdziwi się na widok bardzo dokładnych danych żywieniowych psa i w razie czego doradzi zmiany w diecie właśnie na ich podstawie. Autorzy zadbali nawet o funkcje automatycznego zamawiania brakującego jedzonka, ale ten serwis zależny jest pewnie od regionu.

ProBowl dog

ProBowl to oczywiście propozycja z kampanii typu crowdfunding. Na Indiegogo zbiera fundusze i promuje swój model. W przedsprzedaży ma kosztować 99$ (30$ mniej od ceny finalnej). Jeśli zbiórka się powiedzie to miska trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *