Pro Voice – słuchawki z automatyczną detekcją Alexy

7 Gru 2017

66 Audio Pro Voice

Asystentka głosowa Alexa trafiła już do kilku słuchawek. To naturalne miejsce dla pomocnika, któremu możemy zadać pytanie i otrzymać odpowiedź prosto do ucha. Właściwie to jedna z najciekawszych funkcji w modelach z sekcji hearabale. Bezprzewodowe słuchawki się popularyzują, a to z uwagi na znikanie ze smartfonów portu audio jack 3,5 mm. To okazja dla wielu marek, by zainteresować swoim wariantem. 66 Audio wykorzystało ten moment i promuje słuchawki Pro Voice, których najważniejszym elementem jest dostęp do Alexy.

Pro Voice nie są tylko kolejnymi słuchawkami z możliwością wydania polecenia, bo jako jedyne (pierwsze na świecie) zaimplementowały usługi detekcji Alexy bez potrzeby dotykania panelu urządzenia. Do tej pory, aby uruchomić asystentkę Amazona, trzeba było wykonać odpowiedni ruch. Najczęściej przycisnąć coś na słuchawkach, by zaczęły nasłuchiwać polecenia. W Pro Voice jest nasłuch z automatycznym wykrywaniem Alexy. Przewagą ma tu być oczywiście komfort użytkowania. Ja specjalnie nie narzekałbym na przyciskanie, ale są sytuacje, w których obie ręce są zajęte a biznes trzeba prowadzić.

66 Audio Pro Voice

Producent używa w swoich bezprzewodowych słuchawkach systemu rozpoznawania ActiveVoice. Przy użyciu tej technologii można przełączać utwory, sterować smart domem i wykorzystywać “skille” Alexy, czyli już potężną bazę komend. Promocja Alexy od Amazona to przy okazji 3 miesiące serwisu Amazon Music Unlimited za darmo. Oczywiście asystentka jest w stanie obsłużyć także inne bazy streamingowe (Spotify w drodze). Oprócz tych wszystkich bajerów nie zabraknie odpowiedniej jakości dźwięku. 66 Audio obiecuje odpowiednie brzmienie. Jest też specjalna aplikacja MotionControl na iOS (+ watchOS) oraz Androida, pozwalająca na konkretne ustawienia oraz parametry audio. Tu przy okazji znalazła się też funkcja odszukiwania słuchawek przez BT. Słuchawki są może sporawe, ale oferują 40 godzin słuchania (90 minut ładowania). Pro Voice mają też imponujący zasięg prawie 40 metrów!

Słuchawki mają kosztować niecałe 140 dolarów. Niestety wciąż Alexa nie mówi po polsku. Na targach Audio Video Show & Smart Home udało mi się jednak uzyskać nieoficjalne informacje, że wsparcie naszego języka ma być uruchomione już 2018. Wtedy wszystkie informacje o asystentce Amazona na moim blogu będą ciekawsze.

źródło: 66 Audio

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *