Power1 – plecki iPhone’a podładują AirPods

2 Lip 2019

Power1 AirPods

Choć AirPods (i każde inne konkurencyjne słuchawki w prawdziwie bezprzewodowym formacie) mają swoje etui to nie zawsze mamy ochotę brać ze sobą dodatkowe obciążenie do kieszeni. Niestety bez tego elementu malutkie słuchaweczki łatwo zgubić i nie ma ich jak podładować. Producenci akcesoriów szukają złotego środka dla tego typu wearables. Power1 to obudowa do iPhone’a, dzięki której przetransportujemy AirPody i uzupełnimy im bateryjki.

Power1 – plecki na AirPods

Obudowa z bankiem energii to żadna nowość. Skoro już i tak pogrubiamy smartfon to może znajdzie się jeszcze miejsce na bezprzewodowe słuchawki? Power1 to nie pierwsza propozycja w tym stylu. Kiedyś przedstawiałem na blogu projekt PodCase w identycznym formacie. Ten świeższy model jest jednak jakby bardziej stylowy. Nie wygląda już tak topornie jak wcześniej pokazany rywal. Pomysł na takie połączenie ma sens i jeśli jest dobrze zaprojektowany to jest szansa na zainteresowanie tematem.

Power1 AirPods

AirPods sprzedają się bardzo dobrze (lider działu hearables), więc i akcesoriów więcej. Plecki ze slotem wyprofilowanym pod słuchawki Apple przyda się wielu osobom, zwłaszcza tym, którym i tak ciągle brakuje energii i muszą mieć powerbank dla swoich urządzeń. Autorzy Power1 zaoferują 3000 mAh, czyli wystarczająco dużo, ale też bez zbytniego poszerzania telefonu. Na obudowie znajdzie się specjalny przełącznik do ustalanie przekazu energii do swoich urządzeń. Są dwa tryby: ładowanie tylko smartfona lub iPhone i AirPodów. Schowek na słuchawki ma nawet swoją klapkę. Zwiększy to pewność uchwytu.

Jeśli chodzi o kompatybilność to moduł ma pasować do nowszych generacji iPhone’ów: X, XS, XS Max oraz XR. Plecki Power1 mają kosztować 150$, ale w trakcie zbiórki na Kickstarterze uda się obniżyć koszty nawet o 30$. Czy tego typu konstrukcja będzie wystarczająco wygodna? Zajmuje mniej miejsca, więc teoretycznie tak i to nawet w tylnej kieszeni, choć nie wiem czy warto ryzykować i nosić w ten sposób telefon z wystającymi słuchawkami. Aha, jeszcze kolorystyka. Oferta ma dotyczyć dwóch odmian: czarnej i białej. Premiera przewidywana jest na jesień 2019. Oczywiście pasować będą obie edycje AirPodów. Akumulator ma podładować je nawet 30 razy.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *