Pooch Selfie – bo ze zwierzakiem też można strzelić selfiaka

22 Wrz 2015

pooch selfie

Żyjemy w czasach selfie, czyli “strzelania” do siebie z aparatu fotograficznego. Prawie każdy (chwała tym, którzy się opanowują) wrzuca swoje foty na portale społecznościowe, a wśród nich można zauważyć te z ukochanymi pupilami. Zdjęcie z czworonogiem zbiera więcej lajków niż sama nasza gęba. To jasne. Jest to oczywiście sprytnie wykorzystywane, by ocieplić fotkę. Problem w tym, że o ile człowiek przypozuje do kadru, to już piesek nie bardzo. Za którymś razem zdjęcie wyjdzie, ale trzeba się nieco natrudzić na spojrzenie do kamerki.

Kickstarter pokazał, że znów znajdziemy na nim gadżet, który rozwiąże każdy problem. Nawet selfiaki z własnym zwierzakiem. Pooch Selfie to przystawka do smartfona, bo przecież nim pstrykamy najwięcej (żeby od razu wrzucić materiały do sieci), która pomoże zrobić idealne zdjęcie z wyciągniętej ręki, ale ze swoim zwierzęciem. Jak to zrobić? Zastosowano tu bardzo prosty i skuteczny mechanizm. Psiaki uwielbiają bawić się piłką, więc właśnie to ma skupić ich uwagę. Piłkę tenisową wystarczy umieścić w specjalnych uchwycie i gwarancja patrzenia w jej kierunku jest niemal stuprocentowa.
pooch selfie c

pooch selfie d

Gadżet jest sprzedawany z własną piłeczką, ale powinna pasować każda tenisówka (bo wiadomo jak kończy większość piłek – jest przegryziona lub zgubiona). Sama przystaweczka ma pasować do iPhone’ów i smartfonów Samsunga z serii Galaxy. Podejrzewam, że sporo innych marek też skorzysta (również tablety). Oczywiście chwytliwa nazwa z określeniem “selfie” nie oznacza wyłącznie zabawy w samostrzałki (staram się szukać synonimów ;)). Zwykłe robienie zdjęć też będzie łatwiejsze, bo można wycelować aparat z piłką w normalny sposób i też wykonać dużo efektowniejsze ujęcie.

Maniaków kochających swoje czworonogi taka zabawka powinna skusić. Zwłaszcza, że nie jest droga. W końcu to kawałek plastiku i piłka.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *