Polar OH1 – tętno z ramienia

30 Sie 2017

Przy pomiarach tętna z ubieralnych systemów mamy głównie dwie opcje wyboru: z nadgarstka lub klatki piersiowej. Większość producentów sportowych trackerów oferuje jedno albo/i drugie rozwiązanie. Podobno pomiary pracy serca z klatki piersiowej są dokładniejsze. Zegarki i opaski są z kolei nieco wygodniejsze. Polar posiada w swoim asortymencie monitory w każdej z tych propozycji, ale teraz dorzuca jeszcze jedną – z ramienia. Polar OH1 zmierzy tętno z mniej typowego miejsca (wyżej niż przeciętnie).

Polar OH1

Polar OH1 proponuje czujniki optyczne na pasku, który mocujemy na ramieniu. Sensory zbiorą stąd informacje o pulsie w trakcie naszego treningu w niemal identyczny sposób co moduły na klatkę piersiową. Powinny być jednak wygodniejsze. Często spotykam się ze skrajnymi opiniami o modułach na korpus. Jedni wolą przeboleć format, ale mieć precyzyjniejsze dane. Dla drugich dyskomfort jest zbyt duży i szukają innych rozwiązań. Są jeszcze czytniki na głowę lub do ucha, ale Polar zdecydował się przenieść je na ramię.

Dzisiaj bez pomiaru tętna się już nie ćwiczy. Dane o rytmie pracy serca są istotne i brane pod uwagę. Możemy ocenić wysiłek, wydolność i możliwości, a także monitorować progres (optymalizując trening). Polar OH1 powstał z myślą o dokładnych odczytach, których sensory na nadgarstek nie gwarantują, choć są coraz lepsze i stale poprawiane. Można powiedzieć, że naramienna opaska jest jakimś kompromisem. Wearable w tym formacie ma zaoferować 12 godzin ciągłej pracy. Opaska jest też odporna na zanurzenia do 30 metrów głębokości. Wewnątrz znalazło się miejsce na zapis 200 godzin danych, więc nie trzeba ciągle synchronizować ich z aplikacją na smartfon.

Polar OH1

Apka to oczywiście Polar Flow, czyli platforma dla wszystkich trackerów Polara. OH1 można połączyć z innymi sportowymi aplikacjami, czyli integrować odczyty z zewnętrznymi, popularnymi na rynku programami treningowymi. Aplikacja Polar Flow ma jednak swojego przewodnika, czyli wirtualnego trenera dla poszczególnych dyscyplin ze swojej bazy. Do dyspozycji jest jeszcze Polar Beat . Producent wycenił Polar OH1 na niecałe 80 Euro.

źródło: Polar

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *