PodCase – obudowa do iPhone ze schowkiem na AirPods

8 Wrz 2017

PodCase

Bezprzewodowe słuchawki AirPods sprzedają się wręcz wyśmienicie, przynajmniej w USA. Apple chyba samo nie spodziewało się aż takiego zainteresowania. Jak produkt ma wzięcie to i akcesoriów przybywa. Na Kickstarterze pojawił się nowy gadżet i to zarówno do iPhone’a, jak i słuchawek. Obudowa 2 w 1, która ochroni smartfon, poratuje bankiem energii oraz pomoże zabezpieczyć AirPody przed zgubieniem. Do tego zaproponuje im 40 dodatkowych ładowań!

Za projekt odpowiedzialny jest gość od Pebble (firmy wykupionej przez Fitbit). Twórca smartwatcha zajął się teraz innymi pracami i tak powstała obudowa PodCase. Powstał raczej prototyp, który podobnie jak wcześniej zegarek, szuka wsparcia finansowego na platformie crowdfundingowej. Być może pomysł nie aż tak rewolucyjny jak przy wcześniejszym gadżecie, ale mogący skusić, zwłaszcza, że łączy cechy kilku rozwiązań, na które i tak posiadacze iPhone’a się decydują.

PodCase

Przypomnę, że słuchawki AirPods mają swój własny schowek, w którym można je przechować oraz w trakcie transportu podładować. PodCase przypomina w konstrukcji “plecki” Mophie, gdzie zmieszczono dodatkowy akumulatorek z energią. W tym przypadku wszystko zadziała bardzo podobnie, ale znaleziono jeszcze wyprofilowane miejsce na słuchaweczki. Wszystko stworzone tak, by noszony w kieszeni telefon umożliwił łatwe ich wypięcie. AirPods łatwo zgubić, a nie są tanie, więc użytkownicy powinni przełknąć mało atrakcyjny design (skoro oficjalne etui z garbem dobrze się sprzedało to taki model nie?).

Taki format PodCase’a pozwoli też na rezygnację z noszenia schowka od AirPods. Co ma przekonać? Wspomniane na wstępie 40 dodatkowych ładowań słuchawek. 2500 mAh to też wystarczająco na drugi podładowanie iPhone’a. PodCace w wersji finalnej wyceniono na 99$, natomiast w kampanii na Kickstarterze obudowa będzie kosztować nieco mniej. Do pierwszych klientów dotrze za kilka miesięcy. Ważna jest też kompatybilność. Moduł stworzono pod iPhone’a 7 i 7 Plus, ale twórcy już zapowiadają, że przygotują też odmianę pod nowego iPhone’a 8. Warunkiem jest jednak zebranie sporych pieniędzy. Z Pebble było mnóstwo rekordów. Jak będzie tym razem?

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *