Plant Life Balance – jak rośliny wpłyną na warunki?

31 Paź 2017

Pomysły na aplikacje się nie kończą, mimo, iż programów na mobilne platformy są miliony. Fala nowych propozycji dla iOS oraz Androida nadciąga wraz z technologiami Augmented Reality. Dają nowe możliwości – zarówno twórcom, jak i odbiorcom. Plant Life Balance to przykład apki, która ma bardzo oryginalne przeznaczenie. Stara się pokazać jak domowa roślinność może poprawić jakość powietrza, a także nasze samopoczucie. Wszystko dzięki rozwiązaniom Rzeczywistości Rozszerzonej oraz algorytmom pomysłowego developera.

Plant Life Balance

Od dawna wiadomo, że rośliny doniczkowe to nie tylko element wystroju i dekoracji, ale też ważny czynnik wpływający na nasze zdrowie. Zieleń podnosi stylistykę wnętrza, ale też oczyszcza powietrze, którym w nim oddychamy. Aplikacja działająca przez kamerkę rozszerzy nam widok o cyfrowe propozycje roślin, które pokażą jak w konkretnym miejscu zmieni się charakterystyka pomieszczenia. Oczywiście głównie pod kątem poprawi jakości warunków, ale nada się też do dekorowania.

Jeśli zależało nam, by w środku znalazło się świeże powietrze, trzeba było nieco na ten temat poczytać. Teraz wszystko ułatwić ma aplikacja Plant Life Balance, w której odpowiedni indeks ma zwiększyć świadomość domowników na temat połączenia korzyści pielęgnowania w domu roślin oraz ich wpływu na nasze samopoczucie (tutaj wpływ ma też odbiór wizualny). AR w telefonie to okazja do przekonania użytkowników do wprowadzenia roślin do miejsca, w którym przebywają. Wirtualne obiekty prezentowane w naszym rzeczywistym otoczeniu mogą przekonać do umieszczenia ich prawdziwych odpowiedników.

Plant Life Balance

Projekt został przygotowany przez dwie uczelnie – RMIT University i University of Melbourne. Ich studium przekuto na nowoczesne rozwiązanie, które można zainstalować na smartfonie. W bazie jest sporo roślin wraz z parametrami absorpcji zanieczyszczeń, dymów i różnych niepożądanych cząstek. W przeliczaniu danych bierze udział również ich różna wielkość, a także kombinacja gatunków – zapewne we wszystkim uczestniczą również wymiary pokoju. Możemy też wprowadzić informacje o już posiadanych roślinach, co też pomoże sprawdzić aktualne warunki. Katalog oferuje 90 roślin, a nawet opcję ich zakupu w lokalnych sklepach (na wybranych rynkach). Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na platformy iOS oraz Androida.

źródło: Plant Life Balance

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *