Pivothead SMART – nowy model okularów z kamerką akcji

10 Lis 2013

Pivothead to okulary z wbudowaną kamerką, pozwalające na rejestrowanie filmików w wygodny sposób z perspektywy pierwszej osoby. Urządzenie powstało w zeszłym roku, a jego kolejne generacje wnosiły parę usprawnień dotyczących dodatkowych usług, takich jak funkcja Air Sync do podglądu wydarzeń na żywo. Sprzęt jest bardzo mobilnym podejściem do nagrywania akcji z ujęć najbardziej interesujących użytkownika, czyli oczu noszącej osoby. Najnowszy model rozpocznie niebawem kampanię crowdungingową na portalu Indiegogo, gdzie będzie można zapoznać się ze szczegółami. Przewagą rozwiązania jest to, że nie musimy montować na kasku sporawych kamerek akcji typu GoPro.

Okulary z wbudowaną kamerką Pivothead, aplikacja mobilna umożliwia podgląd na ekranie smartfona z iOS lub Androidem

Prototyp przyszłego modelu ma kilka istotnych zmian. Przede wszystkim otrzymał modułową konstrukcję pozwalającą na lepsze dostosowanie do poszczególnych rodzajów rejestrowania materiałów. Wynalazek wciąż opiera się o najważniejszą część konstrukcji – ubieralnej kamerki  typu “hands free” z 8-megapiskelowym sensorem nagrywającym w jakości 1080p w 30 klatkach na sekundę (lub 720p w 60 fps). Tutaj element się nie zmienił. Pivothead SMART ma posiadać jednak wymienne części poszerzające możliwości w zależności od pożądanych warunków. Moduły umieszczamy za uchem.

Zaprojektowano trzy peryferia: Live Mod, Air i Fuel. Wszystkie trzy to nic innego jak rozdzielenie trybu Air Sync na trzy elementy: streaming, przestrzeń dyskową i zasilanie. Każdy z peryferyjnych modułów ma inne zastosowanie, przeznaczone do konkretnego celu. Pierwszy z nich to dodatkowe 2500 mAh pojemności rozszerzające podstawowe 250 o dodatkową energię przedłużającą pracę kamerki. Przyda on się do obserwacji dłuższych imprez, a gdy go nie potrzebujemy, możemy odłączyć, aby nie obciążać głowy i nie zmniejszać komfortu użytkowania.

Pierwszy teaser nowego modelu Pivothead SMART

Air Mod dodaje slot na kartę microSD, dzięki czemu rozszerzymy 8 GB wbudowanej pamięci o kolejne gigabajty. Moduł Live zawiera Bluetooth i Wi-Fi do streamingu na żywo. Na ten moment prototyp ma trochę sporawe gabaryty, głównie przy rozszerzaniu o kolejne moduły, ale finalna wersja ma być odpowiednio odchudzona. Pojawi się także zbliżeniowy moduł NFC. Twórcy udostępnią developerom narzędzia SDK, by rozszerzyć możliwości okularów. Gotowy produkt ma pojawić się na rynku w marcu 2014 roku. Nie zapominajmy o współpracy z mobilnymi urządzeniami z systemem iOS lub Android. Kampania na Indiegogo rusza we wtorek, wtedy pojawi się więcej zdjęć urządzenia.

źródło: smart.pivothead.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *