Philips Hue w ogrodzie

12 Mar 2018

Seria Philips Hue to mnóstwo rozwiązań smart oświetlenia do wnętrz. Holenderski producent wprowadził na rynek już sporo przeróżnych modeli, ale wszystkie skupiały się przede wszystkim na doświetlaniu i robienia atmosfery w środku. Platforma wyjdzie niebawem na zewnątrz, dzięki czemu będziemy mogli budować Internet Rzeczy dla oświetlenia także w ogrodzie. Zapewne w opcji synchronizacji z modelami wewnętrznymi, tworząc jeszcze szerszy ekosystem.

Philips Hue Outdoor

W styczniu firma obiecała, że w tym roku wprowadzi zupełnie nowe wyroby z rodziny Hue. Okazało się, że pierwszymi z nich będą lampy ogrodowe. Od jakiegoś czasu siła sygnału routerów wzrasta, a do dyspozycji są również odporne na warunki atmosferyczne repeatery zwiększające zasięg sieci. Nic więc dziwnego, że producenci szukają rozwiązań w nowych obszarach. Akurat oświetlenie ogrodu to bardzo popularna sprawa, więc czemu nie pozwolić na realizowanie nowoczesnych projektów także tutaj? Przecież życie nie toczy się tylko wewnątrz, a imprezy z efektownym światłem to przyciągająca sprawa.

Można tu sporo zarobić, a Philips wie już jak to robić ofertą dla wnętrz. Teraz wychodzi na zewnątrz, dając oczywiście te same opcje co w pozostałych produktach, czyli możliwość podpięcia się do huba, sterowanie scenami z poziomu aplikacji mobilnej oraz kontroli przy pomocy poleceń głosowych. Nowa linia jest odporna na wodę i współpracuje ze starszymi modelami. Seria uwzględnia na początek kilka elementów, np. żarówki, oświetlenie ścienne oraz moduły na ziemię (słupki). Wszystkie wykorzystują te same, bogate w kolory wzorce. Z tych wszystkich części można zbudować różne schematy, m.in. kolorowe ścieżki. Personalizacji i motywów będzie sporo i jak zwykle ograniczać będzie nas głównie wyobraźnia.

Spodziewam się, że lampki będą reagować na ruch, przy okazji stając się jedną z najbardziej zewnętrznych warstw służących ochronie naszego domu (lub fajnej reakcji dla gości). Kreatywnym uda się też oświetlić roślinność, nadając zieleni po zmierzchu nowego charakteru. Bankowo ekosystem będzie można rozbudowywać. Philips będzie zresztą sprzedawał oświetlenie w zestawach oraz pojedynczych sztukach. Oferta powinna pojawić się w okolicach lipca.

źródło grafik: Philips

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *