Olloclip z optyką dla iPhone’a 11

3 Gru 2019

Każdy nowy iPhone to gwarancja akcesoriów od różnych producentów.  Olloclip zrobiło karierę właśnie na przystawkach do smartfona Apple, więc każda generacja otrzymuje nowy model mocowania do aparatów. System dodatkowej optyki dla obiektywów jest też rozwijany dla popularnych Androidów. iPhone 11 otrzymał zmiany w układzie kamer, więc potrzebny był nowy moduł z soczewkami. W listopadzie marka przedstawiła takowy. Każda odmiana telefonu ma swój własny rozmiar przystawki.

Olloclip iPhone 11

Olloclip dla iPhone’a 11 i Galaxy S10

iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max otrzymały nakładki na smartfon, które nie potrzebują dodatkowej obudowy. Olloclip przez ostatnie lata tworzyło zarówno klipsy, jak i całe plecki (zależnie od oferowanych usług), ale tym razem skonstruowano nasadkę na górną część urządzenia. Mają one dorzucić poprawki optyczne dla aparatu, wykorzystując już posiadane rozwiązania, ale też nową optykę. Zakres ma obejmować soczewki szerokokątne, rybie oko, telephoto i inne.

Należy zauważyć, że najnowsze iPhone’y mają już coraz ciekawsze właściwości optyczne (w tym lepsze tele), ale nadal ten potencjał można udoskonalić. Jedyną drogą jest nałożenie dodatkowych soczewek. Mocowanie Olloclip ma pozwolić przypiąc zewnętrzne obiektywy producenta po obu stronach telefonu. Zamocujemy droższą optykę, ale też przystępniejsze cenowo soczewki. Niektóre zestawy w sklepie producenta kosztują naprawdę sporo. Widać, że oferta się profesjonalizuje. Nic dziwnego, bo iPhone’y są już wykorzystywane do poważnych nagrań. Mechanizm przygotowano tak, by dało się przesunąć zewnętrzny obiektyw na poszczególne z trzech obiektywów iPhone’a (jeśli mówimy o modelu Pro).

Olloclip iPhone 11 i Galaxy S10

Kompatybilność z soczewkami Olloclip

Nowa przystawka Olloclip współpracuje z niedawno wprowadzoną Pocket Telephoto 2X Essential, ale też Macro 10X Essential, Fisheye i 15X (2 w 1), 21X SuperFine Pro. Można skorzystać także z pakietem startowym (serią z soczewkami UltraWide, Telephoto 2X itp.). Jest tego oczywiście więcej. Zależy czego potrzebujemy i co chcemy osiągnąć. Producent stworzył też zestawy, w których elementy będą łącznie tańśze. ElitePack to prawie 418 zł (dla każdego iPhone’a 11 generacji cena jest taka sama niezależnie od wariantu). Są też tematyczne komplety MacroProPack za 877 zł. Najtańsze będą StartPacki. Nowa przystawka została też zaprojektowana dla Samsunga Galaxy S10 i S10e.

źródło: Olloclip.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *