OhMiBod – pierwszy na świecie wibrator z aplikacją mobilną

15 Maj 2014

Zwykle, gdy powtarzam, że powoli niemal wszystko można połączyć ze smartfonem, wielu czytelników znajduje jednak przedmioty, które jeszcze nie doczekały się ery “smart”. Telefon łączymy przez Bluetooth praktycznie ze wszystkim i staje się to niemal normą. Dlatego i świat dla dorosłych doczekał się gadżetów powiązanych ze smartfonem. OhMiBod to brakujące ogniwo w świecie sex zabawek rodem z przyszłości. Autorzy przygotowali zestaw dla dwojga, który można używać na odległość.

Internet Rzeczy wchłania wszystko, każdy segment rynku. Producent odpowiedzialny za “narzędzie” już wcześniej przygotowywał innowacyjne produkty z tego działu. Tym razem postanowił wdrożyć bezprzewodową obsługę i dać szansę na interakcję na odległość. Początkowa wersja będzie posiadała zasięg do 50 metrów, ale już w planach jest integracja ze standardem Wi-Fi (czytaj: zabawa niezależnie od miejsca, nawet na drugim końcu świata).

Zdalna obsługa to oczywiście możliwość dobrania przeróżnych funkcji (intensywności) na ekranie smartfona – bezprzewodowo. Powiązania z telefonem umożliwia nawet dostosowanie ruchów do rytmu granej na iPhonie lub Androidzie muzyki! Wyświetlacz z panelem jest rzecz jasna w rękach partnera, który spoglądając na ekran widzi pulsujące niebieskie serce, oddające sytuację w czasie rzeczywistym po drugiej stronie. Jak się domyślacie, także i dotykowy ekran pozwoli przenieść kontakt na odległość.

Projekt szuka wsparcia oraz zainteresowania w kampanii typu crowdfunding na portalu Indiegogo. To idealne miejsce to sprawdzenia klientów i obliczenia zainteresowania, zanim gadżecik trafiłby na sklepowe półki. Tutaj można zamówić OhMiBod taniej, za około 30 dolców. Jeśli się uda zebrać fundusze, model trafi do pierwszych klientów całkiem niedługo. Chyba muszę stworzyć nową sekcję na blogu…

źródło: Indiegogoohmibod.com via techcrunch.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *