Kolejny – warty uwagi projekt – trafia na Kickstartera. Tym razem mowa o folii na ekrany smartfonów i tabletów, która ma zwiększyć bezpieczeństwo naszego wyświetlacza. Rhino Shield, bo tak nazwano ochronną „szybkę”, nie będzie konkurować bezpośrednio z protektorem Gorilla Glass III, który został zaprezentowany na targach CES w styczniu tego roku, gdyż ten element montowany jest już w fabryce. Mimo wszystko, parametry i możliwości Rhino Shield są imponujące i dodatkowo zabezpieczą nasze ekrany.

Częste korzystanie z telefonu równa się wielu zarysowaniom, czasem nawet pęknięciom, co jest bardzo normalne. Producenci hartowanego szkła, które chroni zdecydowaną większość smartfonów i tabletów, obiecują nam, że nasze urządzenie jest odpowiednio zabezpieczone. Ochrona spełnia swoje zadanie w pewnym zakresie, reszta to marketing, więc nie rysujcie szkiełek kluczami, tak jak to ma miejsce na wielu promocyjnych materiałach video.

Twórcy Rhino Shield (firma Evolutive Labs) wykonali spektakularne próby – podobne do tych, które zobaczyć można było na CES 2013. Tutaj jednak siła i rozmach były zdecydowanie większe, a efekty dużo lepsze niż przy Gorilla Glass III! W tym przypadku również użyto metalowej kuli, która upadała na ekran telefonu. Mało tego, producenci Rhino Shield posunęli się nawet do porównania z samym Gorilla Glass III. Wyniki? Goryl pękł przy uderzeniu z mniejszej wysokości, a Nosorożec pozostał niewzruszony przy wyższej próbie!

Warstwy Rhino Shield składające się na powłokę hroniącą ekran

Prototyp potrzebuje na Kickstarterze 50000 dolarów, z czego brakuje mu już tylko niecałych 4,5 tys. na ten moment. Do końca odliczania pozostało 11 dni, więc pewnie osiągnię wyznaczony próg. Jeśli jesteście chętni do zakupu, jest jeszcze czas na pomoc w jego realizacji. Na stronie projektu znajdziecie więcej szczegółów dotyczących folii Rhino Shield, m.in. listę urządzeń, która będzie wspierana w początkowej fazie sprzedaży oraz sugerowane ceny, które są różne dla poszczególnych marek smartfonów (pomiędzy 12 a 27 dolarów w zależności od wielkości ekranu). Na dole strony umieszczam jeden z wielu filmików, które znajdziecie na stronie Evolutive Labs lub Kickstarter.

Dodatkowo folijka ma też być łatwiejsza w czyszczeniu i mniej się brudzić od innych znanych rozwiązań tego typu na rynku. Jej grubość to 0,29 mm (trochę więcej niż standard).

źródło: Kickstarter.com oraz Evolutivelabs.com/RhinoShield/