OBE VR Jacket – kurtka kontrolerem dla VR

27 Maj 2016

Obe VR Jacket

Gogle VR wchodzą w fazę komercyjnych rozwiązań i będą już tylko ulepszane. Trochę nie w parze idą kontrolery ruchu, ale niemal każdy od razu zauważa, że są one wręcz niezbędne. Niektóre zestawy proponują systemy odczytu ruchu od początku. Inne są jeszcze rozwijane. Przeważnie pozwalając nam na przeniesienie ruchu rąk (raczej najważniejszego). OBE VR Jacket idzie krok dalej i spróbuje dostarczyć odczyt praktycznie całego ciała.

System, bo raczej tak należałoby określać smart kurtkę OBE, jest wyposażony w czujniki przenoszące (mapujące?) ruch do świata VR. Wygląda na wygodny i przypomina z pozoru najzwyklejszą kurtkę. W wybranych punktach rozmieszczono te sensory i mają w bardziej interaktywny sposób odczuwać wirtualne środowisko. Sterowania i nawigacja odbywa się systemem gestów, a te prawdopodobnie trzeba z oprogramowaniem zintegrować (zanim będzie gotowe do działania). To już zadanie developerów.

Obe VR

OBE można spokojnie włączyć do nowej sekcji w technologiach – imersyjnej mody. Autorzy obiecują swobodę w ruchu oraz szeroką kompatybilność. Mobilne Gear VR (ale i Cardboard z całą resztą innych smartfonów), Oculus Rift, HTC Vive i ogólnie z PC. Platforma podobno nie jest tutaj problemem i przeszkodą. Kurtka powinna współpracować z praktycznie dowolnym zestawem VR. Firma Machina wspomina nawet o wirtualnym fitnessie, tzn. wysiłku w sferycznym świecie.

Kilka lat temu obserwowałem zmasowane projekty samych gogli, a teraz w równie ciekawym tempie pojawiają się uzupełniające je rozwiązania kontroli. Dobrze! Któryś na pewno się sprawdzi. Projekty są badane i sprawdzane w działaniu. Z każdym rokiem będzie pod tym względem coraz lepiej. O ile VR się przyjmie, a wygląda na to, że stanie się to na 100%. Potwierdzi to każdy kto miał styczność z zabawą w VR. OBE VE Jacket planowana jest na listopad 2016. W powiązanych wpisać wrzuciłem kilka alternatywnych gadżetów, aby pokazać ile się już dzieje. Obe ma współpracować z Unity, a pierwsza generacja wyceniana jest na 199$. Developerów czeka naprawdę ciekawy okres jeśli chodzi o programowanie.

źródło: machina.cc

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *