Arlo Outdoor Smart Home Security Light od Netgear

13 Lis 2017

Arlo Outdoor Smart Home Security Light

Netgear jest obecny w świecie Internetu Rzeczy ofertą smart oświetlenia. Kamerki Arlo współpracują z najpopularniejszymi systemami i protokołami dla inteligentnych wnętrz, umożliwiając rozwijanie platformy o kolejne elementy (i przy okazji akcje dla automatyki). Najnowszym modułem z serii będzie Arlo Outdoor Smart Home Security Light, czyli zewnętrzne oświetlenie, zwiększające efektywność ochrony. Będzie to kolejna ważna część w ekosystemie, rozszerzająca możliwości systemu.

Przypomnę od razu, że ostatni rok to spore zainteresowanie inteligentnymi systemami do ochrony mieszkania i monitoringu sytuacji wokół budynku. Kilka znanych marek wprowadziło ulepszenia, a nawet kompleksowe zestawy do analizy otoczenia. Netgear rozbudowuje swój o czujkę z dodatkowym, mocnym światłem. Jest to bezprzewodowy wyrób, więc idealny do montażu w nietypowym miejscu. Sensory można umiejscowić tam, gdzie sobie tego życzymy i czujemy, że powinniśmy mieć wsparcie reakcji na ruch oraz doświetlenie. Czujniki współpracują z kamerkami Arlo, więc aktywacja ruchem może wywołać rejestrację obrazu.

Arlo Outdoor Smart Home Security Light

Arlo Outdoor Smart Home Security Light (już sama nazwa zdradza czym się zajmuje moduł) ma być więc programowalnym i automatycznym oświetleniem do ogrodu lub przed budynkiem. Możemy stworzyć mu harmonogramy pracy, ale również obsługiwać je manualnie np. przy pomocy asystentki Alexa. Kanał w serwisie IFTTT pozwoli na zbudowanie scen i akcji. Trochę szkoda, że nie przygotowano dwóch odmian takiego elementy. Jedno z kamerką, drugie bez. Wtedy wariant 2 w 1 byłby pełny. Brak nagrywania musimy rekompensować dokupowaniem kamerek Arlo (lub innych, które współpracują z IFTTT i można je połączyć w działaniu). Nie ma zatem problemu w budowaniu sieci IoT. Wszystko jest dostępne przez aplikację na iOS lub Androida.

Netgear planuje wprowadzić czujnik Arlo Security Light w pierwszej połowie 2018, więc do premiery jeszcze ładnych kilka miesięcy. Na razie nie wiadomo za wiele o cenniku. Podano jednak, że urządzenie będzie mogło współpracować z panelem solarnym (tutaj cena jest znana – niecałe 80$), a z racji pełnej mobilności ma spore znaczenie ma zasilanie. Obudowa jest oczywiście odporna na warunki atmosferyczne. Światło będzie można regulować, a producent przygotował nawet specjalny tryb błyskania na czerwono co ma odstraszać włamywaczy.

źródło: Arlo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *