Nest Hello – smart dzwonek do drzwi z aplikacją

21 Wrz 2017

Wczoraj odbyła się premiera kilku nowych rozwiązań marki Nest, czyli systemów domowych Google’a. Do tej pory kojarzyć ich było można głównie z termostatami, choć w ofercie były też alarmy dymu. Czas na rozszerzenie oferty. Dzisiejszy rynek smart home ma do zaoferowania zdecydowanie więcej, a to wymaga dopasowania i większej rywalizacji. Nest wprowadził monitoring Nest Secure i dzwonek Nest Hello. Temu pierwszemu przyjrzę się później. Dzwonek z kamerką Hello nie jest niczym nowym, ale teraz będzie integralną częścią pomysłów platformy Google, co na pewno rozwinie zakres funkcji i działania.

Nest Hello

Nest Hello obserwowało sytuację na rynku i zauważyło potencjał w smart domofonie. Gadżet funkcjonuje tak samo jak już istniejące modele konkurencji, tyle, że jest częścią systemu Google. Można było już stworzyć relacje współpracy z takimi domofonami (przez protokół Works with Nest, gdzie termostat był centralnym hubem do komunikacji). Teraz w zestawie Nest będzie wszystko jeszcze łatwiejsze, bo urządzenie jest częścią nowego ekosystemu. Oczywiście uwzględni też wspomniany Nest Secure (czyli kolejne modułu pilnujące wnętrza).

Nest Hello przekazuje obraz sprzed drzwi do smartfona z aplikacją. Umożliwia to podgląd sytuacji przed domem, sprawdzenie przybysza i włączenie obiektywu do ochrony. Mają taki dostęp możemy porozmawiać z gościem zanim wpuścimy go do środka. Oczywiście w sposób zdalny, bez potrzeby podchodzenia do wejścia. W połączeniu z innymi elementami powinno być też możliwe otwieranie drzwi (jeśli stosujemy smart zamki). Nest proponuje też zaprogramowane odpowiedzi, które można zastosować automatycznie. Przyda się, gdy nie ma nas w domu. Połączenie wykorzystuje Bluetooth, więc będą pewne limity działania, chyba, że łączność z innymi jednostkami Nesta zwiększy pole manewru (przydatne do sterowania spoza domu). Konkurencyjne firmy stosują to specjalne mostki WiFi.

Nest Hello

Pośród funkcji znajdziemy też możliwość wyłączenia dźwięku dzwonka, np. by nie obudzić śpiącego dziecka. Wtedy informacja przyjdzie w formie powiadomienia na telefon. Dzwonek Hello otrzymał też wsparcie technologii rozpoznawania twarzy. Ma to swoje zalety. System pozna znanych członków rodziny, ale też odróżni ludzki ruch przed wejściem od innego. 160-stopniowy zakres pola widzenia obiektywu to wystarczająca szerokość obserwacji. Do tego jest tryb night vision, czyli lepsza jakość obrazu w ciemnych warunkach. W połączeniu z kamerką Nest Cam IQ Outdoor będziemy mogli ochronić nasz dom inteligentnym monitoringiem.

Niestety wciąż w ofercie znajdują się jakieś abonamenty. Hello umożliwi całodobową obserwację sytuacji przed domem, czyli ostrzeganie o intruzach, ale w formie płatnej subskrypcji. Nest Hello ma trafić na rynek w pierwszym kwartale 2018 (wszędzie tam, gdzie Nest jest obecny).

źródło: Nest

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (3)

  1. Bardzo podobają mi się takie rozwiązania jak Smart Home, które my mamy. Ja się w tym tak nie rozumiem jak mój mąż ale gdy wymienialiśmy drzwi zewnętrzne na nowe to właśnie zainwestowaliśmy w czytnik linii papilarnych i sparowaliśmy telefon męża z system w drzwiach. Jestem w szoku jakie to technologie wychodzą ale powinniśmy iść z duchem czasu. My mamy drzwi aluminiowe z Aluhaus. Zdecydowaliśmy, że postawimy na nowoczesny design i rozwiązania, które dodatkowo podniosą odporność drzwi na włamanie. Jestem mega zadowolona, warto zapłacić za komfort chociaż w naszym przypadku stosunek ceny do jakości jest na odpowiednim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *