Natywna Strava dla GPS zegarka Apple Watch 2

22 Lut 2017

Zaraz po niedawnej odsłonie samodzielnej wersji aplikacji Strava na Android Wear 2.0, serwis fitness wydał jej odpowiednik na konkurencyjne smartwatche Apple. Obie platformy umożliwiają już instalację natywnych odmian aplikacji, co pozwala na bezpośrednie użytkowanie modułu GPS zegarków bez potrzeby parowania gadżetu ze smartfonem. Tym razem to Apple Watch series 2 zyska nowe opcje później niż Android Wear. Użytkownicy będą mogli pozostawić iPhone’a w domu i cieszyć się pełnym odczytem danych z treningu prosto ze sportowej zegarka.

Strava

Strava jest jednym z najpopularniejszych serwisów fitness na mobilne urządzenia, więc developer w miarę szybko przygotował programy zoptymalizowane pod nowe smartwatche (na Android Wear 2.0 natyna apka pojawiła się natychmiast, natomiast kliecni Apple Watch 2 musieli poczekać kilka miesięcy). W naręcznym programiku będzie dostępne wszystko co do tej pory, m.in. analiza tempa, dystansu, tętna, ale teraz już z śledzeniem trasy z wewnętrznego modułu GPS (tylko w Apple Watchu 2). Nie trzeba już wykorzystywać do tego lokalizowania iPhonem.

Strava to trzecia aplikacja na Apple Wtach, która umożliwi śledzenie trasy przez GPS smartwatcha Apple. Do tej pory takie funkcje posiadały tylko Nike+ Run Club (bezpośredni partner Apple) oraz Runkeeper. Swoją odmianę zapowiada Runtastic i pewnie cała reszta konkurentów.

źródło: Strava

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *