Moment Case – próba przekształcenia iPhone'a w aparat fotograficzny

28 Sty 2015

To już nie pierwszyzna. Smartfony są przekształcane w kompaktowe aparaty fotograficzne. Akcesoriów ulepszających optykę jest coraz więcej, bo ułatwiają one usprawnienie jakości i nie zmuszają do zakupu oddzielnego gadżetu do pstrykania zdjęć. Moment zwykle dostarczało takie zabawki w postaci doczepianych soczewek, ale teraz chce pójść bardziej kompleksowo i zaproponować na Kickstarterze całą konstrukcję dla iPhone’a. Przemieni on sprzęt Apple w niewielki kompaktowy aparat fotograficzny. Na rynku są już smartfony skierowane do takiego klienta. Mają zdecydowanie lepszą optykę. Moment Case ma być tańszą alternatywą dla telefonu Apple.

Projekt nazwano “najlepszą obudową do fotografowania iPhonem”. Najważniejsze elementy posiada: lepsze soczewki, wygodny uchwyt oraz przyciski do migawki + pasek na szyję. Kto wykonuje dużo zdjęć, ten docenia możliwości fizycznego naciśnięcia spustu. Te ekranowe zawsze są problematyczne. Mobilna fotografia zbliża się do kompaktowej i powoli te sekcje się mieszają. Użytkownicy telefonów zauważają moc swoich przenośnych urządzeń, więc akcesoriów powstaje coraz więcej. Na dobrą sprawę można już zbudować różne wygodne konstrukcje dla smartfonów. Nadal jednak propozycji jest mało. Koszt takiej zabawy (jak przeróbka smartfona pod kątem zdjęć) jest dużo tańsza niż zakup kompaktów. Nie trzeba też nosić kilku rzeczy.

Autorzy obiecują odpowiedni komfort dla amatorów fotografii. W ofercie jest sporo doczepianych soczewek, co umożliwia wykorzystanie różnych opcji. Bardzo ważny jest wspomniany przycisk migawki. Podobnie jak w tradycyjnych aparatach, pozwala na dociśnięcie go do połowy w celu ostrzenia obrazu. Dłuższe przytrzymanie można na przykład przypisać trybowi seryjnemu. Nie ma nawet co porównywać do wirtualnego przycisku na ekranie. Bardzo mało telefonów ma obecnie taki przycisk na obudowie (głównie te skupiające się na fotografii). Przycisk ten łączy się ze smartfonem poprzez Bluetooth. Jest podobno odpowiednio czuły.

Można jednak nadal używać ekranu dotykowego. Nawet trzeba, bo przecież dalej do dyspozycji jest dostęp do wszystkiech fotograficznych opcji i ustawień (także filtrów). Do tego celu przygotowano też własną aplikację mobilną na iOS. Da nam trochę zabawy z ustawieniami manualnymi, a i interfejs można sobie wygodnie dostosować. Oferta będzie też ciekawa pod względem opcji materiałowych. Podstawowy zestaw ma kosztować 125 dolarów. Będzie to obudowa i jedna soczewka. Za niecałe 200 dolarów możemy już otrzymać dwie optyki, a za 299$ limitowaną edycję z drewnianymi wykończeniami. Szansę na nią będzie miało tylko 25 pierwszych wspierających. Można też rozważyć zakup samego case’a (50$).

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *