Mictic

Dzisiaj dzień wearables. Wrzucam kolejny artykuł o naręcznym gadżecie, który odbiega od tego co segment zwykle oferuje. Mictic to „ubieralny instrument” – jak określają go autorzy. Bransoletki z czujnikami ruchu, dzięki którym możliwa będzie gra na wirtualnych instrumentach. To już nie pierwsza tego typu koncepcja z zamianą ruchu w dźwięki, ale fajnych zabawek nigdy za wiele. Czy kiedyś gra nie będzie wymagała rzeczywistego instrumentu?

Mictic – przemieni ruch w dźwięki

Pomysł na odczytywanie ruchów i zamianę ich na dźwięki nie jest specjalnie innowacyjny, bo już ładnych kilka lat temu powstawały takie rozwiązania. Kilka lat i to w dziale wearables to przepaść. Tyle się zmieniło, że te same rozwiązania mają szansę na o wiele lepszy, wygodniejszy i precyzyjniejszy system działania. Mictic bazuje na dwóch bransoletkach, które łączą się przez smartfon poprzez Bluetooth, przemieniając gesty w audio. Tym samym ruchom, które wykonywalibyśmy z instrumentem w rękach, można nadać cyfrowy odpowiednik lub zmiany efektów.

Mictic

To kreatywne, proste narzędzie do rozwinięcia klasycznej gry. Dźwięki można dopasować do rytmu, tańca i wielu innych sytuacji. Podobnie zresztą w połączeniu z tradycyjnymi instrumentami. Powstaje wtedy hybrydowy wynalazek (analogowo-cyfrowy) rozszerzający potencjał całego zestawu. W apce użytkownik (artysta) może zaprogramować odgłosy, tony i efekty dla poszczególnych gestów. Mogą to być odgłosy perkusyjne, basowe riffy i wiele innych. Potencjał jest w zasadzie nieograniczony (zakładając odpowiednią czułość na różne odruchy).

Mictic – zabawka czy coś więcej?

Na załączonych obrazkach widać wirtualne pianino jako przykład. Wszystko powinno być intuicyjne, gdyż powiązane z ruchami rąk. Kwestia praktyki. Czy tego typu urządzenia mogą posłużyć też do nauki podstaw na instrumentach, których nie posiadamy? Wydaje się, że jak najbardziej! Wyobraźcie sobie chęć zapoznania się z możliwościami kontrabasu. Jeśli autorzy zaoferują w bazie takie możliwości to wyrób miałby naprawdę bardzo szeroki zakres zastosowań. Obcowanie z Mictic może być zarówno zabawą, jak i pierwszym krokiem do zainteresowania konkretnym instrumentami. Można improwizować, badać, uczyć się, a wszystko będzie zależne od poziomu zaproponowanej precyzji. Jak tego typu narzędzia będą wyglądać za 10 lat? Ten konkretny ma pojawić się w 2020 i kosztować w przedsprzedaży 99$.

źródło: mictic.com