miCoach Smart Run – fitness smart watch od Adidasa

17 Paź 2013

Ostatnio Nike zaprezentował odświeżoną bransoletkę Fuelband SE, a wczoraj Adidas – konkurent rynkowy – przedstawił światu swój wlasny ubieralny gadżet – zegarek miCoach Smart Run. Era smart watchy wciąga każdego większego gracza na rynku, a takiej firmie jak niemiecki gigant sportowy nie wypada nie posiadać w ofercie ubieralnego gadżetu współpracującego ze smartfonami. Niedawno producent udostępnił w Windows Phone store aplikację miCoach, która jest “exclusivem” dla Nokii Lumii. Jak widać, rynek zegarków podzielił się na dwa segmenty: jeden związany z komunikacją z telefonami i ich obsługą z poziomu ekranu, a drugi na sprzęt typu sport & fitness.

Produkt Adidasa – miCoach Smart Run należy oczywiście do tej drugiej grupy zegarków. To sprzęcik do biegania i aktywnego spędzania czasu, na którym nie tylko zbadamy rytm pracy serca, ale i obsłużymy odtwarzacz MP3. Z poziomu nadgarstka usłyszymy także wsparcie i głos wirtualnego trenera z podpiętej bezprzewodowo poprzez Bluetooth słuchawki telefonu. Nie zabraknie innych podstawowych danych, które będą śledzone przez zegarek: prędkości, dystansu, trasy, wsparcia akcelerometry i modułu GPS. Adidas zdecydował się na umieszczenie kolorowego, dotykowego ekraniku o przekątnej 1.45 cala.

Dodano również system wibracji, który przyda się przy powiadomieniach. Nie każde z urządzeń typu smart watch, tak jak miCoach Smart Run działa niezależnie i nie wymaga ciągłego kontaktu ze smartfonem. Większość z nich musi współpracować z telefonem, ale zegarek Adidasa może obyś się bez smartfona. Puls będzie mierzony z nadgarstka, a na pokładzie urządzonka znajdzie się sporo sensorów śledzących różne paramatry. Pozwolą one na dostosowanie indywidualnego programu ćwiczeń i spersonalizowanego treningu. Sporo informacji będzie do wglądu już na ekranie zegarka.

Także funkcja MP3 będzie dostępna bez komunikacji z telefonem. Pokładowy odtwarzacz możemy sparować z bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth. Na ten moment twórcy nie chcą udostępniać API dla innych developerów, ale takie plany są szykowane na 2014 rok. Adidas wyjaśnił, że nie tworzy smart watcha do zabawy z telefonem, a poważne narzędzie fitness do biegania i uprawnia sportu. W związku z tym i cena jest “poważna” – miCoach Smart Run ma kosztować 399 dolarów i być dostępny już 1 listopada. Jeśli chodzi o pracę na jednym ładowaniu, to wyliczono 4 godziny w trybie treningu i do 8 godzin przy tradycyjnym użyciu. System ma współpracować z bezpłatną aplikacją dla iOS, Androida i Windows Phone 8.

miCoach Smart Run będzie jednym z mocniejszych sprzętów na rynku, ale wciąż pojawiają się nowe produkty, których kulminacja ma nastąpić w przyszłym roku.

źródło: Adidas via gizmag.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *