Lumo Run – sportowe smart portki do poprawy naszego biegu

8 Paź 2015

 Running will never be the same. Tak promuje się nowy gadżet od Lumo – firmy, którą już mogliście poznać na moim blogu. Ich pierwszych ubieralnym projektem był Lift, czyli narzędzie do analizy postawy ciała (dbania o równe plecy i kręgosłup). Teraz technologie przeniesiono do sportowych spodenek, a wszystko po to, by zadbać również o aspekty sportowe. Już sporo firm zauważa, że lubimy biegać, ale niekoniecznie robimy to dobrze. Sam wielokrotnie widzę ludzi łamiących wszelkie podstawy poprawnego biegu, a i sam nie jestem w stanie nad niektórymi zapanować (zwłaszcza w fazie zmęczenia).

Lumo Run (2)

Lumo Run

Najważniejsze jest odpowiednie stawianie nóg w trakcie biegu. Często zła technika to i kontuzje, czego efektem są też krótsze dystanse. Obciążanie stawów to jeden z częstszych problemów biegaczy. Jeśli chcecie to zmienić, to jest kilka rozwiązań. Są sportowe opaski, inteligentne buty lub wkładki i kilka innych ubieralnych gadżetów, natomiast o wiele wygodniej byłoby, gdyby sensory trafiły bezpośrednio do spodenek. System Lumo Run właśnie tak ma działać. Komfortowy format, ale i smart funkcje dla aktywnych.

To oczywiście nie pierwsza odzież naszpikowana czujnikami, ale jedna z pierwszych, która skupia się głównie na poprawności biegu. Projekt chce zapewnić użytkownikowi wszystkie ważne statystyki. Policzyć kadencję, ale i długość kroku, rotację miednicy (bioder), a to wszystko w celu poprawności ruchu. Monitoring ma analizować jak długo stopa styka się z podłożem, jak często robimy przerwy lub podskoki w trakcie biegu. Razem takie dane pomogą zobrazować styl biegu, a odpowiednia aplikacja mobilna pokaże błędy lub Powsinie sugestie dotyczące zmian w celu poprawy techniki.

Lumo Run App

Oprogramowanie na smartfon będzie działało jak większość aplikacji typu fitness. Wskazówki audio, porady wirtualnego trenera, no a to wszystko w czasie rzeczywistym. Unikniemy kontuzji, wydłużymy osiągi – to dwa główne osiągnięcia. W ofercie mają być dwa kroje spodenek – dla panów i pań. Męskie są krótsze, damskie dłuższe. Siatka przewodników ma pomóc analizować ruch i zbieranie biometryki. Lumo ma swoje własne algorytmy, które posłużą również do lżejszego joggingu. Spodenki to dobra próba, ale wspomniane wyżej buty wcale nie gorsza. Oba powinny być odpowiednio precyzyjne w swoich odczytach. Niewielki moduł z sensorami w Lumo mieszczony jest w pasie.

Lumo Run mają być sprzedawane w cenie 99$ w modelu męskim i 119$ w damskim (cennik przedsprzedażowy, potem odpowiednio 149 i 169 dolców). Projekt ma być gotowy do wysyłki na wiosnę 2016.

Źródło: Lumo via techcrunch.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *