Livestream pozwoli transmitować na żywo z Google Glass

7 Kwi 2014

Miałem niedawno napisać o aplikacji Livestream, a tutaj nadarza się okazja w związku z nową platformą, na którą przygotowano programik. Obok iOS oraz Androida, rozwiązanie trafia właśnie na Google Glass. Do czego służy? Jest to po prostu kanał w postaci apki, służący do tworzenia transmisji na żywo z naszego mobilnego urządzenia. W ten sposób możemy aktywować transmisję “live” i streamować ją na smartfonie, oglądając wydarzenia na własnym sprzęcie. Z poziomu telefonu z kamerką nagrywamy i jednocześnie wpuszczamy do sieci filmiki w czasie rzeczywistym.

Dzięki bazie programów użytkownik może wybierać wydarzenia i obserwować je na swoim ekraniku. Możemy śledzić najnowsze eventy, ale obejrzeć je również z odtworzenia jeśli już się zakończyły. Ciekawszą funkcją jest jednak możliwość nagrywania otoczenia i wrzucania go do sieci, gdzie inni mogą oglądać ten sam obraz na swoim urządzeniu w tym samym czasie. Właśnie ta opcja nadaje się idealnie dla Google Glass, które kamerkę posiada w wygodnym miejscu. Teraz dostęp do funkcji Livestream będzie też na inteligentnych okularach, nawet przez komendy głosowe.

Streaming z perspektywy pierwszej osoby może być dodatkowo ciekawszym ujęciem! Trzeba od razu zauważyć, iż opcja video transmisji była już wcześniej możliwa dzięki Google Hangouts (video w roli komunikatora), ale Livestream to już niemal marka w segmencie aplikacji mobilnych i bardzo cieszy dostęp do znanej platformy. Ma już spore zasoby i całkiem dużo kanałów. Apka posiada też opcję sterowania nagraniami ze studio, więc wyobraźcie sobie prezenterów noszących na imprezie Glass, z którym obraz na naszych gadżetach jest pokazywany z przeróżnych miejsc, dobieranych ujęciowo przez operatora głównego.

Rozwiązanie może służyć nam do celów indywidualnych, ale także możemy stać się częścią większego streamingu – m.in. takiego jak wspomniane wyżej. Wystarczy zainstalować na tablecie lub smartfonie dodatkową aplikację zarządzającą transmisjami i już taki użytkownik stanie się realizatorem przekazu, osobiście wybierając ujęcia z kamer. W czym może być problem? Oczywiście w żywotności baterii. Glass nie są zbyt dobre w tej kwestii, ale wraz ze wsparciem dodatkowych akumulatorków i rozwoju produktu, możemy być spokojni o jego przyszłość pod tym względem.

Od razu pojawia się kolejne pytanie odnośnie prywatności, przy której już teraz wiele osób boi się noszących w ich towarzystwie osób, a co dopiero, gdy będą mieć świadomość bycia częścią nagrań na żywo i to widocznych przez teoretycznie miliony osób? 😉 Dodam jeszcze, że można już też obserwować video z kamerek GoPro, przypominające nieco podgląd na żywo.

źródło: Livestream via slashgear.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *