Lightfreq – wielokolorowy LED z głośniczkiem i mikrofonem

15 Maj 2014

Żarówki z wbudowanym głośnikiem zaczynają być popularne. Kiedyś, gdy pisałem o pierwszym takim modelu, wydawało się, że będzie to fajny gadżet, ale niekoniecznie na tyle ciekawym, by kolejni producenci interesowali się jego konstrukcją i sprzedażą. Jest jednak inaczej, a dla klientów lepiej, kiedy na rynku będzie większy wybór. Kolejną LEDową propozycją jest Lightfreq, czyli model na Bluetooth z wielokolorowymi diodami, do tego potrafiącymi grać muzykę wprost ze sparowanego urządzenia, np. ze smartfona lub tabletu.

Oprócz 80 decybelowego głośnika jest również mikrofonik, więc oprócz możliwości puszczania ulubionej muzyki lub radia z niemal dowolnego miejsca z gwintem na żarówkę, otrzymujemy także opcję nasłuchu (zapewne i prowadzenia rozmów). Ta przyda się na przykład do pokoiku z małych dzieckiem, gdzie rodzic chciałby wiedzieć co się dzieje. Dostęp do sprzętu otrzymujemy z aplikacji mobilnej na smartfony z iOS lub Androidem. Tutaj usłyszymy dźwięki, uruchomimy utwory muzyczne, ale i dobierzemy kolor oświetlenia. Dostosować można też aktywację światła, połączyć ją z budzikiem, czy uruchomić kilka zaprogramowanych trybów (ochrona domu, Strone lub impreza).

Do doboru barw posłuży specjalna, bogata kolorystycznie paleta w kole propozycji na dotykowym ekranie telefonu. Nie zabraknie możliwości doboru kolorystyki powiadomień świetlnych, które można powiązać z wiadomościami z przeróżnych serwisów internetowych i społecznościowych, a także połączeń telefonicznych lub wiadomości tekstowych. Lightfreq potrafi też śledzić naszą lokalizację poprzez Bluetooth 4.0, więc przy wyjściu z pokoju zgasi światło lub odwrotnie, aktywuje je na wejściu (w połączeniu z czujnikiem zbliżeniowym). To prawdziwie inteligentna żarówka. Wkrótce nasze stare modele wymienimy na takowe. Oczywiście jest to produkt energooszczędny.

Żarówka ma posiadać także łączność Wi-Fi 802.11N. Jasność światła to 800 lumenów. Projekt Lightfreq jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży, a wkrótce ma rozpocząć kampanię na portalu Kickstarter, gdzie będzie się promował i poszukiwał wsparcia finansowego.

 źródło: Lightfreq via connectedly.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *