LG Smart Bulb – żarówki z kontrolą ze smartfona

25 Mar 2014

W segmencie automatyzacji oświetlenia i komunikacji ze smartfonem jest także LG. W niedzielę zaprezentowano model żarówki z serii Smart Bulb, która będzie obsługiwana z poziomu aplikacji mobilnej na system iOS lub Android. To dział inteligentnego domu będący w zasadzie najpierwszą z opcji nowoczesnego domu, współpracujący z telefonami. Swoje produkty ma już sporo producentów, w tym Philips w modelach Hue. Pojawiło się także kilka ciekawych projektów biorących udział w kampaniach w serwisach crowdfundingowych.

Rozwiązanie LG posiada technologię zwaną “LG Smart Lighting”. Zaproponowano kilka trybów: jeden zwiększający bezpieczeństwo mieszkania, gdy jesteśmy poza domem – aktywacja światła co pewien czas, wskazująca, że ktoś przebywa w domu (choć wewnątrz jest pusto). Są też funkcje mniej istotne, ale dające dodatkowe efekty. Przykładowo pulsacyjne świecenie do granej na Androidzie muzyki oraz sygnały świetlne podczas nadchodzących połączeń na smartfon (przydatne, gdy telefon musi być wyciszony). Nie zabraknie także możliwości kontroli jasności i intensywności “żarówki”. Koreański gigant zaproponował też automatyczne przygaszenie światła przy wstawaniu, aby nie raziło nas w oczy.

Jest to oczywiście LED, który ma mały pobór energii i zywotność na poziomie nawet 10 lat (przy średnim użyciu 5 godzin w trakcie dnia). Jak zwykle produkt będzie dostępny na początek w Korei Południowej w cenie ok. 19 funtów lub 23 euro (35 000 wonów). Żarówki korzystają z sieci Wi-Fi. Ważna będzie też kompatybilność: wymaga Android minimum 4.3 lub iOS 6. Nie są jeszcze znane plany dotyczące innych rynków.

 źródło: LG via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *