LG Lifeband Touch i Heart Rate Monitor – zestaw fitness do smartfona

6 Sty 2014

W segmencie ubieralnych gadżetów nie może zabraknąć największych gigantów elektroniki. LG na targach CES 2014 przedstawiło swoją bransoletkę Lifeband Touch, służącą przede wszystkim do monitorowania aktywności użytkownika. Rynek tych wynalazków rozkręcał się w 2013 roku, a w tym ma nas zalać sprzętem naszpikowanym czujnikami. Koreański producent ma na swoim koncie już produkty naręczne (w 2009 roku na tych samych targach zaprezentował urządzenie WatchPhone), ale dopiero teraz urządzenia tego typu zaczynają robić furorę. Tym razem będzie to opaska dla aktywnych, komunikująca się ze smartfonami wyposażonymi w system iOS lub Android (przez Bluetooth 4.0).

Większość konkurentów stara się dostarczyć w takich bransoletkach także niewielki ekranik. Nie inaczej jest w LG Lifeband Touch – wyświetlacz został przygotowano w technologii OLED z dotykowym sensorem. Jest to z pewnością bezpośredni konkurent dla Nike FuelBand, ale i kolejny rywal na rynku gadżetów fitness. Na ekraniku odczytamy informacje o spalonych kaloriach itp., ale sprzęcik potrafi także zliczyć kroki, dystans i podobne dane. Nie zapominajmy o aktualnym czasie, w trakcie użytkowania Lifeband może posłużyć jako zwykły czasomierz. Oprócz tego zachowa również funkcje inteligentnego zegarka, czyli otrzymywanie powiadomień telefonicznych, wiadomości i innych nofyfikacji.

Nie zabraknie możliwości sterowania biblioteką muzyczną przechowywaną na smartfonie – komendy w formie gestów dostępne na dotykowym ekraniku. Właściwie to urządzenie jest propozycją tego co już znamy, ale w wydaniu i stylistyce znanej z oferty LG. Ekranik OLED z możliwością dotyku będzie jego zaletą. Nie wiadomo jeszcze kiedy będzie dostępny i w jakiej cenie, odbyła się dopiero prezentacja w Last Vegas. Nowoczesna opaska na rękę będzie też współpracowała z innym ubieralnym gadżetem, który także został pokazany na CES 2014. Heart Rate Monitor, jak sama nazwa wskazuje, posłuży do analizy rytmu i pracy serca podczas treningu (czujnik w słuchawce). Jest to taki zestaw słuchawkowy, potrafiący jednocześnie mierzyć puls.

Wiadomo też, że sprzęt będzie współpracował z aplikacjami typu fitness dostępnymi w AppStore i Google Play, więc możliwa będzie integracja możliwości mobilnych programów i sensorów w obudowie Lifeband. LG przygotowało naręczny sprzęt do treningu, ale i codziennego użytku. Myślę, że to lepsze rozwiązanie, dając klientom możliwość mierzenia danych fitness w trakcie treningu, a w trakcie reszty czasu, wykorzystywanie go do odczytu powiadomień. Sterowanie muzyką to już pewien standard dla amatorów aktywnego spędzania czasu (zwykle podczas biegu słuchana jest muzyka). Dodatkowo plus za stylistykę, będzie dobrze wyglądała na ręce zarówno w czasie ćwiczeń, jak i spotkania biznesowego.

źródło: LGnewswire.ca via ubergizmo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *